Jak zhubnout snadno a zdravě? Tipy a triky na hubnutí

Hubnutí a úvahy o tom jak zhubnout je něco o co se zajímá snad každá žena a leckterý muž. U žen je to jasné, souvisí to s ideálem krásy, který je ženám vnucován. V současné době je alespoň na první pohled postaveno rovnítko mezi krásná a hubená. Ženy pak musí usilovat o to, aby udržely svou postavu hubenou, a neustále hledají nějaké návody, tipy a triky na zhubnutí

Je možné zhubnout pět kilo za týden?

Na tom zhubnout není nic těžkého. Pokud máte trochu pevné vůle a realistickou představu o tom čeho je vaše tělo schopné, pak by pro vás hubnutí nemělo být nic nepřekonatelného. Nemá pochopitelně smysl snažit se zhubnout pět kilo za týden. Taková aktivita nemůže být zdraví prospěšná. Je sice možné fyziologicky zhubnout pět kilo a více za týden. Většina takového hubnutí bude ale dosažena jen za cenu drastického odvodnění organismu, které s pravým hubnutím nemá nic společného. Zhubnout pět kilo za týden je možné, ale není to ten správný způsob jak hubnout pokud si svoji nově získanou váhu chcete po skončení hubnutí i udržet.

Jak správně hubnout a snížit váhu?

Pokud opravdu chcete zhubnout a nemá se jednat jen o nějaký trik jak rychle snížit váhu, musíte k hubnutí přistupovat trochu reálně. Prvním krokem pro úspěšné zhubnutí je stanovení si reálného cíle a plán hubnutí. Zdravé hubnutí by rozhodně nemělo být rychlejší než půl nebo maximálně jedno kilo za týden. Pro zhubnutí takové váhy musíte spálit přibližně 7000 kalorií navíc nad vaši běžnou spotřebu nebo naopak snížit svůj energetický příjem o tuto hodnotu. To není žádný tajný triky nebo tipy jak zhubnut. Tohle je čistá fyzika. Tuky uložené ve vašem těle je v podstatě zásoba energie, které má tělo uloženu na „horší“ časy. Pokud se jí chcete zbavit, musíte tuto energii spotřebovat. To v čem ale spočívá to nejtěžší. A to přinutit Vaše tělo aby si myslelo, že již nemusí skladovat energii a také to jak přinutit vaše tělo hubnout na těch správných místech.

Mnoho žen totiž nepotřebuje ani tak nutně začít hubnout celkově jako spíše jen zhubnout boky, zhubnout břicho, zhubnout zadek a stehna nebo jinou část těla.

Remove Weight Loss Slim Diet - happyveganfit / Pixabay
happyveganfit / Pixabay

Jak na celkové zhubnutí a snížení váhy?

Pro celkové zhubnutí platí několik osvědčených návodů a tipů. Vaše hubnutí by určitě nemělo spočívat v nějaké drastické dietě. Pomocí výrazné redukční diety je možné docílit rychlého efektu hubnutí, ale po skončení takové diety se dostaví stejně rychlý efekt přibrání původní váhy zpět. A to asi není nic, o co by žena usilovala. Pro správné a zdravé hubnutí jsou mnohem důležitější postupné změny. Je ale nutné uvědomit si že podobné hubnutí není záležitostí několika málo dní. Rozhodně nezhubnete pět kilo za týden nebo něco podobného. Pokud ale tyto změny budou provedeny správně a pokud v nich žena bude pokračovat i po skončení hubnutí, je velká šance, že jí její nová váha zůstane.

Přečtěte si také:  Jak zhubnout do plavek?

Jaké je tedy osvědčený návod na zhubnutí?

Pokud chcete začít hubnout zdravě a správně tak aby se Vám vaše váha snížila a hlavně aby vám vaše nová váha vydržela, musíte postupovat po malých krocích. Součet všech těchto malých kroků dá ale ve výsledku mnohem vyšší hubnoucí efekt než rychlé a drastické změny.

Tip 1: Chcete zhubnout? Pijte hodně vody

Část nadbytečné váhy mnoha žen jde na úkor toho, že jejich tělo je příliš zavodněné. Pokud začnete pravidelně pít, tělo si přestane hromadit zásobu vody a vaše váha se sníží. Tady se nejedná o zhubnutí v pravém slova smyslu. Druhý efekt pití vody je to, že voda pomáhá při hubnutí, čistá voda má totiž efekt na urychlení metabolismu což je prokázáno i vědeckými studiemi.

Tip 2: Hubnete a nechcete se vzdát čokolády? Nemusíte!

Prvním krokem mnoha žen, které začínají hubnout, je to, že vysadí čokoládu a vše sladké. Hubnutí se pro ně pak stane utrpením a jedním z častých důvodů proč mnoho žen skončí s hubnutím je právě to, že se nejsou schopné obejít bez sladkostí. Při hubnutí si ale může sladké dopřávat. Jediné nad čím byste se měli zamyslet je jeho množství. Pokud chcete zhubnout, stanovte si pevné množství čokolády nebo sladkostí. Pokud si každý den dáte pár kousků čokolády nebo nějakou jinou sladkost, můžete klidně hubnout dál. Musíte ale dodržet právě jen těch pár kousků a nic dalšího. Berte to jako odměnu. Pokud každý den splníte svůj cvičící nebo stravovací plán, dopřejte si pár kousků čokolády jako odměnu za vaše úsilí při hubnutí

Tip 3: Hubnutí znamená jít jenom zeleninu

Zelenina je při hubnutí prospěšná, a pokud to zatím neděláte, tak byste rozhodně měli zeleninu zařadit na svůj jídelníček. Pokud ale zároveň zeleninu doplníte nějakým dresinkem nebo množstvím oleje, veškerý pozitivní efekt na hubnutí se ztrácí. Zelenina by také neměla být jedinou součástí Vašeho jídelníčku. Důležité je zachovat vyvážený poměr všech ostatních složek potravy.

Toto jsou jen 3 jednoduché tipy a triky při hubnutí. Téma hubnutí a návod na to jak zhubnout je mnohem rozsáhlejší a komplikovanější. Platí totiž, že každá žena je jiná. Pokud se o tom jak zhubnout chcete dozvědět více, podívejte se na náš blog o hubnutí a o tom jak zhubnout zdravě a rychle!

Remove Weight Loss Slim Diet  - happyveganfit / Pixabay
happyveganfit / Pixabay

Jeden myslel na “Jak zhubnout snadno a zdravě? Tipy a triky na hubnutí

  • 2. 10. 2011 (22:06)
    Trvalý odkaz

    chtela bych zhubnout,anepribrat.je mi48let,pred,rokem jsem zhubla 12kilo za mesic.za rok jsem pribrala10kilo.mam,80kilo merim156cm.poradte prosim.Dekuji vera

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *