Zahradní zástěny jako nezbytná součást designového bydlení

Máte dojem, že vaší zahradě stále něco chybí? Není tak sladěná, jak by mohla být a zbytečně vystavuje na odiv vše, co ve „slušné společnosti“ zůstává skryto? Pak je na čase s tím něco udělat.

Uplatnění je velmi rozmanité

Jen málokdo z nás chce mít zahradu vyvedenou jako jeden velký navzájem navazující prostor. Naopak. Mnohdy je nutné oddělení některých částí. Například u bazénu můžeme chtít zvýšené soukromí, pěstitelské záhony nebo místa pro posezení si také žádají své. A nic z toho rozhodně nemusí být vystavováno očím zvědavců. A právě tehdy přicházejí na řadu zahradní zástěny a paravány.

A jaké si lze vybrat? Mohou být třeba posuvné nebo skládací a samozřejmě také pevné. Záleží jen na tom, jak flexibilní chcete na daném prostoru být. A do stejné kategorie patří i zástěny pergol. Na ty však obvykle klademe trochu jiné nároky než na zbytek zahrady. Bývají ze dřeva nebo jiných přírodních materiálů a často je porůstají také popínavé rostliny. To vše pro naše větší pohodlí a lepší pocit na zahradě.

Zahradní zástěny jako nezbytná součást designového bydlení
Zahradní zástěny jako nezbytná součást designového bydlení

Oddělte vybavení, které se nehodí

Ne všechny části zahrady samozřejmě chceme vystavovat. Tady nám mohou pomoci kupříkladu zástěny popelnic, jež spolehlivě schovají vše, co k dobrému dojmu ze zahrady či dvora právě nepřispívá. Představují velmi praktické řešení vašeho problému s nedostatečnou estetikou před domem nebo na zahradě. A co víc, pomohou vám i po praktické stránce.

Přečtěte si také:  5 důvodů, proč byste měli investovat do kvalitního zateplení a izolace střechy

Lze je totiž jen zasunout nebo pro větší komfort při vynášení odpadu nechat udělat otvírací vrátka zepředu i zezadu. A stejně praktické mohou být i venkovní zástěny, které na každé moderní zahradě představují designový i praktický prvek. Postarají se totiž o zastínění dveří proti větru, nafoukanému sněhu a dalším rozmarům počasí.

A pokud vsadíte na specialisty, můžete si je pořídit ve stejném designu jako zástěnu pergoly, ploty a další zahradní prvky. A není problém zhotovit ani vzory a velikost přímo na míru. Více se dozvíte na stránkách Hlinikoveplotycz.cz.

Zástěny popelnic spolehlivě schovají vše
Zástěny popelnic spolehlivě schovají vše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *