Tři důležité prvky vaší ložnice

Přemýšlíte nad tím, jak udělat ze své ložnice ještě přívětivější a pohodlnější místo? Zaměřili jsme se na tři prvky, které by vašemu úsilí rozhodně neměly chybět. A co si tedy do své spánkové místnosti pořídit?

Ložnice je místo, kde bychom se měli především cítit pohodlně. Nesmí nám tak sloužit jako skladiště nepotřebných věcí, zahlcovat celý prostor nábytkem apod. A jak tomu předejít? Jednoduše tím, že úložné prostory šikovně schováte.

Vestavěné skříně na míru pomohou prakticky i opticky

Není až takový problém pořídit si do ložnice velkou skříň. Umění je ovšem vsadit na takovou, která do prostoru dokonale zapadne. A právě vestavěné skříně takovýto úkol zvládnou na jedničku. Nevěříte? Už jen tím, že jednu stěnu vyplní dokonale od podlahy až po strop, přispějí k ucelenosti optického vzhledu. Navíc se nebude v rozích místnosti hromadit nepořádek.

A jestliže vsadíte na návrh skříní na míru, můžete si jejich útroby zcela přizpůsobit svým potřebám. Bez potíží tu tak najdete místo pro své hobby vybavení, dlouhé večerní šaty, oblečení pro děti apod. – záleží totiž jen na vás, co tu chcete mít.

Přečtěte si také:  Originální nábytek ze dřeva poznáte snadno

Postele jako absolutní základ pohodlí

A na co komfortně ulehnout? Samozřejmě na měkkou matraci zvolené postele. Vybírejte ji tak, aby opravdu něco vydržela. Perfektní je masiv s kvalitním kováním. A nezapomeňte ani na úložné prostory. Ty moderní dokáží nabídnout perfektní odvětrání, takže vám peřiny, povlaky ani další uložené věci zaručeně nezatuchnou.

Jak na výběr vhodné matrace

Každá postel by měla být vybavena kvalitní roštem, na který přijde ještě kvalitní matrace. Bez roštu se obejdou jenom ty pružinové alias taštičkové. Jinak si můžete zvolit modely z paměťové pěny, latexu, koňských žíní, konopí  a mnoha dalších materiálů. Doporučujeme ty, u nichž si lze tvrdost změnit jednoduchým otočením matrace na druhou stranu. Nikdy totiž nevíte, kdy si budete chtít poležet ve 100% pohodlí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *