Čím se řídit při výběru kvalitního pracovního oblečení

Jeho úkolem rozhodně není jen vypadat dobře nebo umístit na viditelné místo logo vaší firmy a spojit tak ihned konkrétní pracovníky s mateřskou společností. Naopak. Pracovní oblečení musí vašim zaměstnancům sloužit zejména po praktické stránce. A ta rozhodně není jen jedna.

Existuje totiž celá řada prostředí, v nichž se můžeme v rámci pracovní činnosti pohybovat. A dobrý oděv si dokáže poradit jak s vysokými venkovními teplotami, tak i se sterilním vnitřním prostorem. A co by tedy měl mít?

Funkčnost je důležitá – bez ohledu na typ

Ať už pracujeme za branami firmy nebo se striktně držíme v jejích zdech, zpotit se z namáhavé práce můžeme opravdu kdekoliv. A naše oblečení do práce by to rozhodně mělo zvládnout. Nesmí se stát, že po namáhavé aktivitě budou naše trička nepříjemně zpocená a páchnoucí (tak, jak to často bývá u materiálů z uměliny).

Ptejte se proto po tzv. funkčních materiálech. Ty dokáží pot rychle odvést z blízkosti našeho těla, kde se následně postupně odpaří. Nedochází tak k pomnožení bakterií (a tedy ani k zápachu), ani nás vlivem vlhkého oblečení nebudou trápit bolesti zad či nepříjemná zima. Chladný vzduch z okolí se totiž k naší pokožce jednoduše nedostane. Funkční oblečení vás tedy ochrání hned dvakrát. Může jít o softshellové bundy,  pracovní bundy a vesty, pracovní kalhoty, nepromokavé oděvy apod.

Vsaďte na ten správný materiál

Když se řekne pracovní oděvy pro náročné, vybavíme si něco, v čem se pohybujeme každý den. Něco, co musí snést při intenzivnějším zašpinění i vysoké teploty v pračce, a přesto musí zůstat bez poskvrnky. Ať už sázíte na bavlnu nebo směs přírodních materiálů se syntetikou, vždy si hlídejte gramáž tkaniny. Nejlepší je v tomto případě kombinace polyesteru a bavlny (a to v různých poměrech – vše se odvíjí od konkrétního druhu pracovního oblečení). Ta zaručí, že se textilie hned tak neprošoupe ani neprotrhne, a že jí neublíží ani opakované prací cykly.

Přečtěte si také:  Rybářské vybavení na dravce a rady k výběru

Náš tip: i tak je však vhodné trička s potiskem, ale i další typy pracovních oděvů (vyjma montérek apod.), prát naruby. Zabráníte tak odírání jejich povrchu v bubnu pračky, co by mohlo časem vést k jeho žmolkování).

Zohledněte své potřeby během práce

Obnáší vaše náplň práce časté klečení? Pak si nezapomeňte pohlídat zesílení látky na kolenech, stejně jako v oblasti sedu nebo ve spodní části nohavic. Tato místa totiž patří k těm nenamáhanějším  a právě na zesílení závisí jejich dlouhodobá životnost.

A dbát je nutné i na bezpečnost. Koneckonců, tento typ pracovní pomůcky pomůže pomoci ochránit vaše zdraví i váš život. Řeč je zejména o reflexních prvcích. Ty pomohou upozornit na vaši přítomnost ve zhoršeném počasí či dokonce v úplně tmě – tedy v situacích, během nichž je viditelnost opravdu špatná a člověk ve tmavém oblečení by mohl být snadno přehlédnut.

Jak správně vybrat typ pracovního oblečení

Na prvním místě musí stát vždy vaše bezpečnost. I když byste v teplejším počasí rádi dali přednost pracovním kraťasům, zamyslete se nad tím, zda vám nehrozí úraz v oblasti nohou, nebo ještě hůře přímo kolenou. V takovém případě je vždy lepší vsadit na poctivé montérky, které by měla doplnit stejně sladěná vesta či bunda (nejlepší je mít po ruce obojí a střídat podle potřeby).

A co vrtošivé počasí? Ani to by vás nemělo zaskočit. Investujte proto do nepromokavých textilií a udržte se v suchu a teple za všech okolností. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám tato vlastnost  může hodit.

Seznamte se s výrobcem svého pracovního oblečení

Ano, i to je velmi důležité. Například všechny kousky ze stránek Pro-Job.cz od stejnojmenné značky mají svůj mateřský původ ve Skandinávii, což vám dává jistotu, že si tyto výrobky dokáží poradit opravdu s jakýmikoliv podmínkami i počasím. Najdete tu široký výběr pracovních oděvů – mimo jiné i vesty, bundy, pracovní kalhoty, nepromokavé oděvy, pláště či  ochranné pomůcky. Zcela jistě si vyberete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *