Vybíráte postel? Víme, jak neudělat chybu

Spánkem trávíme poměrně hodně času – leckdy se uvádí až třetina života.  A měl by proto probíhat v maximálně komfortním a pohodlném prostředí. Vždy však primárně záleží na tom, jakou kombinaci postele a matrace jste si vybrali. Pokud tato základní dvojice nefunguje, budou všechny rady o plnohodnotném spánku zbytečné.

Osobitý vzhled? Ne, hlavně pořádný rošt

Někdy jdou požadavky na estetiku a kvalitu ruku v ruce, jindy se však obchodníci snaží zalíbit zákazníkům originálním pojetím nábytku, aniž by brali v úvahu jeho možné zdravotní benefity. Spoléhají se na to, že si poležení na posteli předem nevyzkoušíte a pokud ano, zdržíte se jen pár minut. A při takové „prohlídce“ toho opravdu příliš nepoznáte.

Primárně vždy hledejte postele s rošty z pružných lamel. Musí být s postelí kompatibilní, unést celou váhu nocležníka, a navíc jí i rovnoměrně rozložit. Lamely vám poskytnou dostatečnou oporu i tolik potřebné odvětrávání matrace. Díky tomu se ani  v létě nebudete potit jako o závod a svůj spánek si doopravdy užijete.

Přečtěte si také:  Moderní klimatizace umí víc než jen chladit. Může to však mít háček

Když výhody, tak…

A na co dalšího dbát? Samozřejmě na použité materiály a design. Určitě oceníte třeba moderní vysoká čalouněná čela, umožňující pohodlné opření zad třeba při čtení knihy nebo práci z domova. Zvýšená lehací plocha vám pak usnadní každodenní vstávání i uléhání do postele a to i ve chvílích, kdy se necítíte zrovna dobře.

A vhodné  matrace pod sebou mohou skrývat i šikovný úložný prostor. Rošt i s matrací jednoduše nadzvednete nebo vyklopíte a získáte spoustu možností k uskladnění sezónních věcí či třeba ložního prádla.

A jak taková kombinace kvality a praktických řešení vypadá? Jitona nábytek Ostrava vám obojí představí ve svém širokém portfoliu ložnicového nábytku. Kromě něj však nabízí i vybavení do obývacího pokoje a sedací soupravy. A to českého původu a v mnoha atraktivních designových sériích. Zjistěte více na Jitona-ostrava.cz.

Vybíráte postel? Víme, jak neudělat chybu