Čím se řídit při výběru kvalitního pracovního oblečení

Jeho úkolem rozhodně není jen vypadat dobře nebo umístit na viditelné místo logo vaší firmy a spojit tak ihned konkrétní pracovníky s mateřskou společností. Naopak. Pracovní oblečení musí vašim zaměstnancům sloužit zejména po praktické stránce. A ta rozhodně není jen jedna.

Existuje totiž celá řada prostředí, v nichž se můžeme v rámci pracovní činnosti pohybovat. A dobrý oděv si dokáže poradit jak s vysokými venkovními teplotami, tak i se sterilním vnitřním prostorem. A co by tedy měl mít?

Funkčnost je důležitá – bez ohledu na typ

Ať už pracujeme za branami firmy nebo se striktně držíme v jejích zdech, zpotit se z namáhavé práce můžeme opravdu kdekoliv. A naše oblečení do práce by to rozhodně mělo zvládnout. Nesmí se stát, že po namáhavé aktivitě budou naše trička nepříjemně zpocená a páchnoucí (tak, jak to často bývá u materiálů z uměliny).

Ptejte se proto po tzv. funkčních materiálech. Ty dokáží pot rychle odvést z blízkosti našeho těla, kde se následně postupně odpaří. Nedochází tak k pomnožení bakterií (a tedy ani k zápachu), ani nás vlivem vlhkého oblečení nebudou trápit bolesti zad či nepříjemná zima. Chladný vzduch z okolí se totiž k naší pokožce jednoduše nedostane. Funkční oblečení vás tedy ochrání hned dvakrát. Může jít o softshellové bundy,  pracovní bundy a vesty, pracovní kalhoty, nepromokavé oděvy apod.

Vsaďte na ten správný materiál

Když se řekne pracovní oděvy pro náročné, vybavíme si něco, v čem se pohybujeme každý den. Něco, co musí snést při intenzivnějším zašpinění i vysoké teploty v pračce, a přesto musí zůstat bez poskvrnky. Ať už sázíte na bavlnu nebo směs přírodních materiálů se syntetikou, vždy si hlídejte gramáž tkaniny. Nejlepší je v tomto případě kombinace polyesteru a bavlny (a to v různých poměrech – vše se odvíjí od konkrétního druhu pracovního oblečení). Ta zaručí, že se textilie hned tak neprošoupe ani neprotrhne, a že jí neublíží ani opakované prací cykly.

Náš tip: i tak je však vhodné trička s potiskem, ale i další typy pracovních oděvů (vyjma montérek apod.), prát naruby. Zabráníte tak odírání jejich povrchu v bubnu pračky, co by mohlo časem vést k jeho žmolkování).

Přečtěte si také:  Při výběru nové hokejky se můžete splést na mnoha frontách

Zohledněte své potřeby během práce

Obnáší vaše náplň práce časté klečení? Pak si nezapomeňte pohlídat zesílení látky na kolenech, stejně jako v oblasti sedu nebo ve spodní části nohavic. Tato místa totiž patří k těm nenamáhanějším  a právě na zesílení závisí jejich dlouhodobá životnost.

A dbát je nutné i na bezpečnost. Koneckonců, tento typ pracovní pomůcky pomůže pomoci ochránit vaše zdraví i váš život. Řeč je zejména o reflexních prvcích. Ty pomohou upozornit na vaši přítomnost ve zhoršeném počasí či dokonce v úplně tmě – tedy v situacích, během nichž je viditelnost opravdu špatná a člověk ve tmavém oblečení by mohl být snadno přehlédnut.

Jak správně vybrat typ pracovního oblečení

Na prvním místě musí stát vždy vaše bezpečnost. I když byste v teplejším počasí rádi dali přednost pracovním kraťasům, zamyslete se nad tím, zda vám nehrozí úraz v oblasti nohou, nebo ještě hůře přímo kolenou. V takovém případě je vždy lepší vsadit na poctivé montérky, které by měla doplnit stejně sladěná vesta či bunda (nejlepší je mít po ruce obojí a střídat podle potřeby).

A co vrtošivé počasí? Ani to by vás nemělo zaskočit. Investujte proto do nepromokavých textilií a udržte se v suchu a teple za všech okolností. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám tato vlastnost  může hodit.

Seznamte se s výrobcem svého pracovního oblečení

Ano, i to je velmi důležité. Například všechny kousky ze stránek Pro-Job.cz od stejnojmenné značky mají svůj mateřský původ ve Skandinávii, což vám dává jistotu, že si tyto výrobky dokáží poradit opravdu s jakýmikoliv podmínkami i počasím. Najdete tu široký výběr pracovních oděvů – mimo jiné i vesty, bundy, pracovní kalhoty, nepromokavé oděvy, pláště či  ochranné pomůcky. Zcela jistě si vyberete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *