Originální nábytek ze dřeva poznáte snadno

I když to vypadalo, že našim domácnostem bude už navždy vládnout levný a snadno zpracovatelný plast, poslední trendy se stále více přiklánějí k zpátky k přírodním materiálům. Bohužel ne vždy ve formě, kterou bychom rádi viděli.

Dobrým příkladem tohoto tvrzení je fakt, že na nábytek z masivu můžete narazit už i v běžné nábytkářské produkci. Ovšem není masiv jako masiv. Na co si dát pozor a co při výběru určitě nezanedbat?

Podezřele levný masiv je jen vějička

Když je něco masivní, bude to nejspíš i kvalitní. Tomu věří většina z nás. A právě díky této víře se v obchodech objevují kupříkladu postele z masivu, které však tento benefit nabídnou jen na jednom jediném místě – a tím je jejich čelo. Není divu. Prostorná dřevěná deska působí kvalitně a nenechá vás na pochybách o tom, že opravdu něco vydrží. Ovšem prodejce se už tak nějak omylem zapomene zmínit i o tom, že rám postele (a další mnohem více namáhané části) už z masivu rozhodně nejsou. A přitom právě na nich závisí celková životnost vybraného modelu.

Přečtěte si také:  Spí se Vám v noci pohodlně?

Chcete-li tedy vsadit na skutečnou kvalitu, pak si ověřte, že je přírodní materiál použit opravdu v maximální míře. A to platí pro jakýkoliv nábytek z masivu. Nejde  ovšem o jediné kritérium.

Výroba, jež ctí životní prostředí

I tady však mohou některé „lepší“ velkoprodukce obstát. Ale ani ty bychom neměli vyhledávat, a to z jednoho prostého důvodu. Každý model totiž vyrábějí podle jednotné šablony. Vůbec neberou v úvahu specifika každého konkrétního kusu dřeva. Chtějí jen dokonalost.

A přitom zapomínají na to, že i fošna s prasklinou, sukem nebo jinou nedokonalostí může nabídnout stejnou pevnost a odolnost, a jako bonus přidá i jedinečný vzhled. Zbytečně tak množství materiálu vyřazují. Rádi byste nakoupili své nové vybavení do domu či bytu tam, kde k ničemu podobnému nedochází? Vyzkoušejte specialisty ze stolarstvi-ivanek.cz. Každý model je unikátem a nábytek si tu můžete nechat vyrobit i na míru.

Originální nábytek ze dřeva poznáte snadno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *