Na co si musíte dát pozor při koupi auta ze zahraničí?

Při výběru nového nebo ojetého auta se nemusíte dívat jen na českém trhu. V zahraničí najdete obrovské množství vozů, které pro vás budou ideální volbou. Mnoho lidí se ale nákupu ze zahraničí obává, protože se jistě nechcete nechat napálit. To je naprosto logické. Nejlepší je, když si najdete někoho, kdo se touto činností zabývá profesionálně. Na co se soustředit, když nakupujete sami?

Ujistěte se, že prodejce není podvodník

V první řadě se musíte přesvědčit, že prodejce není žádný podvodník a nevyhazujete své peníze do kanálu. Nikdy neposílejte finanční zálohy předem, pokud nespolupracujete s Čechem, který se zabývá dovozem aut ze zahraničí. Vždy chtějte detailní fotografie a peníze zaplaťte až poté, co podepíšete smlouvu. Opatrnosti není nikdy dost!

Nezapomeňte na důkladnou kontrolu vozu

Technické vady vás mohou zaskočit nejen v zahraničí, ale také v Čechách. Při koupi je dobré mít velmi sebe kamaráda nebo známého, který se v autech doopravdy vyzná. Automechanik vám dokáže přesně říct, jaké vady má daný vůz a kolik do něj budete muset ještě investovat. Ptejte se také na minulost automobilu a důkladně si prohlédněte servisní knížku. Tato pravidla platí při nákupu auto i moto.

Přečtěte si také:  Pro bezpečnou jízdu

Dávejte si pozor na placení DPH

Velkou chybou při koupi ze zahraničí je placení DPH. Podívejte se, jestli je cena auta s DPH nebo bez něj. Správně byste v zahraničí DPH platit neměli, protože ho zaplatíte v Čechách. Jestli ho zaplatíte přímo při koupi vozu, musíte počítat s tím, že ho zaplatíte dvakrát. České úřady totiž nebude zajímat, že jste si koupili vůz již s DPH a budete ho platit znovu.

Myslete také na převoz samotného vozu

Nejjednodušší je, aby vám dovezl auto nějaký odborník. Jestli si pro něj pojedete sami, udělejte to během pracovních dnů. Možná to nevypadá šikovně, ale měli byste ihned zajet na dopravní úřad kvůli přepisu auta. Navíc musíte zajistit také pojistku. Ve všední dny se můžete hned zastavit na úřadu a vyřídit to během jediného dne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *