5 způsobů, jak dosáhnout na vlastní bydlení i bez úspor

Ekonomická krize bohužel nepřispívá k tomu, aby si lidé mohli snadno pořídit vlastní bydlení. Nemá však smysl zoufat, jelikož existuje celá řada způsobů, jak můžete dosáhnout na vlastní dům či byt bez ohledu na stav hypotečního trhu či vaší finanční situace. Pojďte se s námi podívat na 5 způsobů, jak si můžete snadno pořídit své vysněné bydlení.

Družstevní bydlení

Družstevní bydlení představuje výhodnou alternativu k tradičnímu vlastnictví nemovitosti. Ve zkratce se jedná o způsob financování, kdy jsou veškeré náklady rozděleny mezi více členů, díky čemuž je bydlení mnohem dostupnější. Družstevní bydlení je dostupné i pro osoby s insolvencí či exekučním řízením, které tak mohou svůj majetek ochránit před dražbou.

Spojení již existujících půjček do jedné

Pokud již máte nějaké závazky a máte problém se splácením více půjček, můžete zvážit jejich sjednocení do jedné. Tímto způsobem můžete ušetřit na úrocích a snížit celkové náklady spojené se splácením půjčky – úspora se tak může pohybovat i okolo 50 %. V praxi vám tak bude sjednána jedna větší půjčka, která však bude disponovat výhodnějšími podmínkami a nižší úrokovou sazbou. V mnohých případech si můžete navíc vypůjčit i další finanční prostředky.

Přečtěte si také:  Půjčka bez registru 100000 Kč

Úspora nákladů na bydlení

Prozkoumejte možnosti, jak snížit vaše současné náklady na bydlení. Vhodnou volbou je například sdílené bydlení, provedení úsporných opatření či pronajmutí nevyužívaných prostor. O radu můžete požádat i specializované poradce, kteří vám dokáží vypracovat plán možných úsporných opatření. Ušetřené peníze můžete následně investovat do svého bydlení nebo s jejich pomocí zvýšit svoji bonitu – případná půjčka na bydlení tak pro vás bude mnohem přístupnější.

Finanční plánování

Se získáním potřebných prostředků pro koupi domu či bytu vám může pomoci i důkladné finanční plánování. Jeho prostřednictvím ušetříte na nákladech za bydlení či jiné oblasti vašeho života, čímž navýšíte i své příjmy. Opět tak budete v mnohem lepší pozici pro sjednání úvěru či hypotéky.

Hledání vhodného bydlení

Je důležité najít bydlení, které odpovídá vašim potřebám a finančním možnostem. Vyhněte se předraženým nemovitostem a trochu slevte ze svých požadavků. Otevřou se vám tak dveře k mnohem dostupnějším nemovitostem v úplně jiné cenové hladině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *