Potřebujete prostor, který splňuje nejvyšší standardy hygieny? Vsaďte na experty

Co si vlastně můžeme představit pod pojmem čisté prostory? Pokud to vezmeme opravdu zeširoka, pak jde o místnosti s precizní cíleně řízenou čistotou vzduchu. Obvykle máme na mysli laboratoře, disponující kvalitním odvětrávacím zařízením, hermetickými dveřmi apod., ovšem obdobná technologie bývá potřebná i jinde.

Z hlediska legislativy pak mají čisté prostory samozřejmě i svou přesnou definici. Jejich různé stupně se odvozují od  certifikace ISO 14644-1:1999. Možných stupňů může být hned devět – v závislosti na tom, jakou čistotu pro konkrétní provoz požadujete. V těch nejvíce hlídaných místech s označením jedna nesmí velikost částic ve vzduchu překročit > 0,1 μm nebo > 0,2 μm. Oproti tomu nejvyšší devátá třída má kritéria mnohem mírnější. Velikost částic vířících v okolním prostředí se může pohybovat nad 5 μm.

Odborníci vám se vším potřebným pomohou

Také potřebujete pracovní místo okolo svých zaměstnanců zbavit veškeré přebytečné špíny? Pak vás uklidníme. Definici čistých prostor vůbec znát nemusíte – školení experti vám se vším pomohou. Stačí, když jim sdělíte povahu vámi zamýšleného prostoru a sami vám už poradí. A ve hře není jen nezbytná právní úprava, ale také akreditované měření, odborná údržba pořízených přístrojů, nezbytná projekce a dodávky materiálu, a samozřejmě i servis a přesná kalibrace všech vašich měřících pomocníků.

Když jsou ve hře zlaté české ručičky

Je důležité, abyste svá přání vždy vyjádřili maximálně přesně. Proto spolupracujte vždy s českým dodavatelem. Osvědčenou stálicí v oboru je rozhodně firma Labox.cz, která má pro vás nachystáno opravdu vše potřebné. Obstará mikrobiologické bezpečnostní i laminární boxy, signalizaci na všech zařízeních včetně dveří, telefony, zákaznické aplikace atd.

A cizí jí není ani kalibrace počítačů částic a další odborné služby. Více se dozvíte na stránkách labox.cz.

Zdroj obrázku: web inzerenta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *