Kvalitní wellness si můžete vytvořit doma i svépomocí. Co by v něm zaručeně nemělo chybět?

Dopřát si kvalitní odpočinek po příchodu z práce je snem téměř každého. Pomoci vám s tím může vlastní domácí wellness, jehož výroba nemusí být tak složitá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Naopak si vystačíte jen s pár zařízeními, jejichž prostřednictvím uvolníte celé tělo a pořádně se zrelaxujete. Vybírat přitom můžete z opravdu široké škály vybavení, na které narazíte i v profesionálních wellness hotelech.

Pořiďte si kvalitní koupací sud na léto i na zimu

O vlastním domácím wellness sní téměř každý, kdo si chce po náročném dni dopřát opravdový relax. Pokud si nejste jistí, kde začít, nic nezkazíte, když se rozhodnete investovat do koupacího sudu. Ten můžete využívat nejen v létě, ale i v zimě. Kvalitní koupací sudy hot tub lze pořídit již od pár tisíc korun, díky čemuž jsou dostupné i pro ty, kdo nedisponují zrovna vysokým rozpočtem.

Levný je i jejich provoz, jehož náročnost se odvíjí od funkcí, kterými sud disponuje. Na rozdíl od vířivky fungují sudy zcela odlišně, jelikož jsou opatřeny i speciálními kamny. Ta jsou umístěná přímo pod sudem, díky čemuž jednoduše ohřejete vodu uvnitř něj. V samotných kamnech se běžně topí klasickým dřevem, přičemž si během jednoho koupání vystačíte pouze s pár poleny.

Přečtěte si také:  Kvalitní postel, matrace a rošt – zdravý spánek

V opravdovém wellness by neměla chybět i pořádná sauna

Jestliže si chcete zařídit vlastní zahradní wellness, měli byste ho opatřit i dalšími zařízeními, díky nimž budete moci zrelaxovat své tělo. Investovat můžete například do sauny, která má pozitivní účinky i na naše zdraví. Opravdu kvalitní sauny můžete pořídit od několika desítek tisíc korun, přičemž vám ve stejném stavu vydrží i několik let. Její údržba a provoz je také velmi jednoduchý, díky čemuž si s ní poradí i lidé, kteří nemají se saunami žádné zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *