V práci chtějte oblečení, které vás zároveň spolehlivě ochrání před úrazy

Když se řekne pracovní oděvy, vybaví se nám pravděpodobně buď silně prošívané „bezpečnostní“ kousky nebo dokonale sladěné party montérů či stavařů. Ovšem široká nabídka montérek, kšiltovek či triček se pohybuje i v nemalé šedé zóně mezi těmito dvěma extrémy.

Skutečně funkční pracovní montérky a další výbava totiž mohou na první pohled vypadat zcela obyčejně. Ovšem už na ten druhý s trochou pečlivosti objevíme všechny jejich přednosti.

Na obyčejnou bavlnu zapomeňte

Základem je správný výběr, ať už se jedná o montérky s laclem nebo třeba rovnou celou kombinézu. Nejlepší volbou jsou vždy speciální textilie, složené z přírodní i umělé složky. Nejčastěji jde o kombinaci bavlny a polyesteru, přičemž polyester by nikdy neměl výrazně převažovat (např. 90 % polyesteru na úkor jen 10 % bavlny). A bát se nemusíte ani montérek čistě bavlněných, stačí si pohlídat jejich gramáž. Optimální volba?

  • Kepr (100% bavlna) 240-260g/m

Montérky ani montérkové kraťasy ze slabší bavlny určitě nechtějte. Příliš by toho nevydržely. A nezáleží na tom, v jakém oboru působíte. Šikovné pracovní oblečení se hodí mechanikům, pracovníkům ve výrobě, ale i veterinářům v terénu.

Přečtěte si také:  Hračky - nástroje pro zábavu i vzdělávání

Co by měly mít moderní pracovní oděvy?

Zapomeňte na tuhé a neohebné kousky. Pohodlí během vykonávaného úkonu musí být samozřejmostí. I to totiž rozhoduje o vašem pracovním výkonu. Vyhněte se proto nákupu levných montérek na tržišti a raději jděte tam, kde při jejich vývoji a výrobě v maximální možné míře reflektují požadavky jejich nositelů.

A to třeba i těch nejmenších. Například od profíků ze společnosti Celar Letohrad si můžete pořídit i dětské montérky pro nejmenší pomocníky. A také široký doplňkový sortiment, například kšiltovky, rukavice, bezpečnostní pomůcky apod. Stačí navštívit e-shop Celar.cz a vybrat si ze široké nabídky za příznivé ceny. V případě potřeby si můžete nechat své pracovní oblečení přizpůsobit i na míru. Koneckonců – co může být lepší reklamou než viditelné firemní logo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *