Tipy, jak skladovat propanbutanové lahve v souladu s bezpečnostními doporučeními

Lahve plněné plynem mají všestranné využití. Při svých výpravách se bez nich neobejdou milovníci kempování, jsou neocenitelnými parťáky při grilování, ale nedají na ně dopustit ani stavaři a chalupáři. Pokud se i u vás doma nějaké plynové lahve nacházejí, ujistěte se, že je správně skladujete. Poradíme vám, jak na to a jakých chyb byste se měli vyvarovat.

Plynové lahve vždy skladujte ve svislé poloze

První doporučení správného skladování propanbutanové láhve je jednoduché – lahev vždy skladujte ve svislé poloze. Ačkoliv může být její položení a zasunutí pod nábytek lákavé, protože vám ušetří místo, tomuto vábení nepodlehněte. Rovněž lahve skladujte v dobře větraných prostorech.

Vyvarujte se blízkosti topných těles a přímých slunečních paprsků

Dalším doporučením, kterého se při skladování plynových lahví držte, je jejich umístění z blízkého dosahu topných těles a přímých slunečních paprsků. Obecné doporučení zní tak, že by lahev neměla být vystavena teplotám přesahujícím 40 °C. V zájmu své vlastní bezpečnosti nerozdělávejte v blízkosti plynové bomby nikdy oheň, a to ani v případě zapálení cigarety.

Přečtěte si také:  Vybíráme polštáře a přikrývky do ložnice
Tipy, jak skladovat propanbutanové lahve v souladu s bezpečnostními doporučeními
Tipy, jak skladovat propanbutanové lahve v souladu s bezpečnostními doporučeními

Pravidelně provádějte kontroly uzávěru a těsnění

Abyste měli jistotu, že vaše 10kg propatbutanová láhev dokonale těsní, čas od času proveďte snadnou zkoušku. Do menší nádoby si přichystejte mýdlovou vodu a pomocí hadříku ji naneste na uzávěr lahve, těsnění a další spoje, které se u jejího hrdla nacházejí. Pokud byste pozorovali, že voda vytváří bublinky, lahev není dostatečně utěsněná a měli byste se ji okamžitě zbavit.

Při dodržování všech bezpečnostních pokynů skladování plynových lahví se nemusíte ničeho obávat. Pokud budete pravidelně kontrolovat to, že lahev správně těsní, nehrozí vám žádné nebezpečí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *