Na co si dát pozor při výběru aktovky pro prvňáčka

Obvykle ji vybíráme podle vzhledu  a podle toho, jak našemu dítěti sedí (přičemž samozřejmě bereme v úvahu také značku). Ovšem leckdy opomíjíme spoustu malých drobností, které mohou ve výsledku udělat z každodenní cesty do školy doslova peklo.

Záleží totiž na mnoha faktorech. Drobnému dítěti bude sedět docela jiným typ školní tašky než tomu vysokému se sportovní postavou. A  paseku může nadělat i útlost ramen nebo počet vnitřních kapes.

Aktovku vybírejte podle výšky prvňáčka

Základní vzorec výběru je v tomto ohledu velmi jednoduchý. Pokud máte doma opravdu drobnou školou povinnost ratolest (cca do 116 cm výšky), sáhněte po co nejmenším modelu. Maximální výška by neměla překročit 36 cm. Tam se snadno vejde vše potřebné (byť u drobného dítěte se vždy vyplatí zvážit nákup druhé sady učebnic, aby si jich část mohlo nechávat ve škole).

Děti s výškou do 125 cm ocení aktovky o cca 4 cm vyšší. A konečně vysocí sportovci mohou mít aktovky a batohy pro prvňáčky s výškou 40-42 cm. A pozor na popruhy, které by měly mít tvar do S, aby nesjížděly dítěti z ramen. Vyplatí se proto věnovat tomuto tématu ještě o něco podrobněji.

Přečtěte si také:  Vrchní vrstva je pro kvalitu lakovaných výrobků zásadní

Jak vybrat aktovku podle šířky ramen

Dobře navržená aktovka pro prvňáčky (jako například aktovky Topgal) dokáže nabídnout více než jedno řešení ramenních popruhů. Dobře totiž ví, že štíhlé děti s úzkými rameny je nemohou mít příliš široké a usazené daleko od sebe, přičemž pro větší dítka to platí přesně naopak. Vybírejte tedy školní batoh pro prvňáčky i z tohoto úhlu pohledu.

Batoh nebo aktovka? Záleží na povaze dítěte

Největší předností aktovky je jedna velká kapsa s posuvnou přepážkou, v níž dítě snadno najde vše potřebné. Batohy naopak nabízejí kapes více, takže si prvňáček musí pamatovat, do jaké kapsy mu co ukládáte. Záleží tedy na tom, zda je vaše dítě spíše pečlivý typ nebo chaosář. A kde koupit ty nejlepší školní aktovky pro prvňáčky? Batohy Ergobag, ale i značky jako Step by Step, Stil, Baagl, Topgal apod. pořídíte v e-shopu Baglik.cz za výhodné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.