Jak poznat pravé kabelky od padělků? Takhle!

Určitě se shodneme na tom, že neexistuje horší scénář, nežli když utratíte několik měsíců pečlivě nastřádané finance za pořízení kabelky, o které si myslíte, že je pravá (a její cena tomu i odpovídá), ale ve finále zjistíte, že se jedná o šikovně provedený padělek. Už se vám něco takového stalo? A jak vlastně poznáte pravou kabelku od padělku?

Rozdíly, které odlišují pravé kabelky od padělků

Možná i vy dlouhé měsíce šetříte na pořádně drahou kabelku, kterou si už dlouho přejete, ale její pořizovací cena vám jednoduše neumožnila pořídit si tenhle luxusní kousek jen tak na lusknutí prstu. Ještě než nastřádané korunky opravdu investujete, měli byste si být skutečně jistí, že je hodláte utratit za koupi pravé kabelky a nikoli pouze jejího věrného padělku.

Pakliže nevíte, jak odlišit padělané kabelky od originálu, pak je dobře, že si čtete tento článek. My totiž víme, podle jakých mnohdy i drobností lze rozlišit, jestli se jedná o originál nebo padělek.

TIP: Hledáte levné kabelky? Ve slevovém vyhledávači Slewik.com naleznete stovky kabelek, které jsou aktuálně k dostání s výraznými slevami v tuzemských e-shopech. Například levné crossbody kabelky tak pořídíte se slevou až 30% nebo levné kožené kabelky se slevou až 62%!

Čeho si všímat? Materiálu, názvu i knoflíků!

Chcete-li mít naprostou jistotu, že pořizujete originál, měli byste si všímat nejen materiálu, ale i jiných detailů – například knoflíků či zipů. Podle omaku sice můžete poznat, jestli se jedná o kvalitu, ovšem ne všichni se v tom vyznáme. Proto je lepší sledovat i jiné aspekty, jako například jezdce na zipech – pokud si všimnete, že jsou odřené a oloupané, pak se s největší pravděpodobností nebude jednat o originální kousek. Ověřit byste si měli i správný název značky, kdo se v těchto vodách například tolik nepohybuje, může se mu snadno stát, že si nevšimne, že písmo ani barva neodpovídá. Že bude na kabelce napsáno „Chanel“ totiž okamžitě neznamená, že je to originál.

Přečtěte si také:  Nadrozměrná doprava snadno a rychle

Nebojte se hledat a prověřovat!

Jednou z důležitých částí procesu je kontrola sériového čísla. Zatímco značkové kabelky mají sériové číslo pevně připevněno (nejčastěji přišito) a jeho odstraňování často způsobí poškození, padělky mají jen jakási čísla, která jsou často jen tak ledabyle přilepená lepidlem, takže když se je snažíte odstranit, povede se vám to na lusknutí prstu.

Určitě poradíme všímat si drobných detailů. Pamatujte, že ověřené a renomované značky nikdy nedopustí, aby jim z výroby odešel kousek, kterému by třeba koukala nitka a podobně. Tohle se těmhle velikánům jednoduše nestává a oni dobře vědí proč!

Leather Craft Handbags Hobby
Jak poznat pravé kabelky od padělků? Takhle!