Nenechte se zaskočit výdaji za elektřinu

Zjistěte si předem, jaká částka se na vašem roční vyúčtování objeví. Není na tom nic složitého, pouze od vás bude celá procedura vyžadovat trochu času a menší investici do jednoho šikovného domácího pomocníka.

Kdybyste měli z hlavy říct, jak velkou má vaše domácnost spotřebu elektřiny, uspěli byste? Pokud ne, nic si z toho nedělejte. Najdete ji právě na svém vyúčtování. Jestliže však v nové domácnosti pobýváte první rok nebo jste právě pořídili nějaký nový spotřebič s velkým odběrem, mohla by vás finální čísla nepříjemně překvapit. Jak tomu předejít?

Cesta do elektra, která se vám vyplatí

Začněte u měření spotřeby elektrické energie. Pomůže vám s tím šikovný měřič, jenž připojíte ke spotřebičům. Z jedné strany se pyšní praktickou vidlicí. Tu stačí zasunout do zdířek zásuvky a na té druhé nabídne plnohodnotnou zásuvku pro zapojení jednoho či více spotřebičů. Je jen na vás, zda zvolíte model s více zásuvkami, případně vsadíte na starou dobrou rozdvojku nebo prodlužku.

Pohlídejte si ovšem vždy maximální možné zatížení měřiče [W]. To vám prozradí maximální součet výkonů všech elektrických pomocníků, které k němu můžete najednou připojit. Za pár hodin tak zjistíte, kde mají vaše úspory energie ještě rezervy, a kteří „žrouti“ na tom naopak nejsou tak špatně, jak jste si nejspíš mysleli.

Přečtěte si také:  Obrazy na plátně vám pomohou vrátit se zpět v čase

Náš tip: Pořídit můžete modely s displejem (s podsvícením nebo bez). Ty vám měření spotřeby elektřiny ukáží v reálném čase. Měřiče bez tohoto prvku pak všechny údaje nahrají na vloženou SD kartu, abyste si je mohli v klidu zkontrolovat později.

Nechte si údaj přepočítat v korunách

A pokud vsadíte na opravdu kvalitní modely, do kterých lze zadat i vaši cenu za elektrickou energii, nemusíte nic složitě přepočítávat a cenu odebírané energie se dozvíte okamžitě.

Chcete o této problematice vědět víc? Zajímají vás i úspory tepla a obdobná témata? Inspirujte se praktickým rádcem plným užitečných rad a tipů na stránkách www.eon.cz

Light Bulbs Lamp Light Glass Bulb - neymark195 / Pixabay
neymark195 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *