Rekuperace: Na jakém principu funguje a jak s ní můžete ušetřit?

Pokud dbáte na své zdraví a zároveň chcete trochu ulehčit i svému rodinnému rozpočtu, zkuste zvážit možnost pořídit si rekuperaci do domu. Její pořízení sice vyžaduje vyšší investici, ale na druhou stranu se vám odmění spoustou výhod a lepšími podmínkami uvnitř domu. Jak rekuperace funguje a jak s ní můžete ušetřit?

Dýchejte v interiéru čistý vzduch

I když by se to nemuselo na první pohled zdát, uvnitř domu či bytu vdechujeme až 8x více nečistot, než kdybychom trávili čas venku. Právě proto je vhodné hledat řešení, pomocí kterých můžete tuto statistiku změnit. V tomto případě vám pomůže rekuperace do bytu, díky které budete po celý den dýchat čistý vzduch bez nebezpečných plísní a bakterií.

Rekuperace vzduchu do bytu je tedy vhodná i pro alergiky, kteří se musí v průběhu roku potýkat s respiračními potížemi či kožními problémy. Při použití rekuperace je možné úspěšně odfiltrovat až 99 % alergenů, jako jsou plísně, pyl či prach.

Nevyhazujte zbytečně peníze za vytápění

Častým větráním okny docílíte pouze toho, že ven vyvětráte veškeré teplo, přičemž vzduch nebude o moc kvalitnější, než když jste ho otevřeli. Ve výsledku tak přicházíte o stovky korun měsíčně, které byste mohli využít mnohem smysluplněji. Právě proto stále větší část lidí vsází na V tomto případě vám pomůže rekuperace do bytu, díky které budete po celý den dýchat čistý vzduch bez nebezpečných plísní a bakterií. s jejichž pomocí mohou ušetřit i u nákladů na vytápění.

Přečtěte si také:  Půjčky do 20000 bez potvrzení příjmu

Princip rekuperace je totiž velmi jednoduchý – jednotka nasává na jedné straně vzduch z interiéru a na druhé čerstvý vzduch. Ty oba proudí v oddělených šachtách, přičemž teplo z odváděného vzduchu je předáno přiváděnému vzduchu zvenčí. Rekuperace takto funguje po celý den, díky čemuž nemusíte ani jednou otevírat okna. Ve výsledku se tak může úspora vyšplhat až na 40 %, což ocení zejména rodiny s dětmi, které za vytápění zaplatí ročně nemalé částky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *