Jak rychle a bezpečně zhubnout? Na každého platí něco jiného

Pokud si právě teď kladete otázku jak zhubnout a potřebujete poradit jak na to, tak jste na správném místě. Připravili jsme pro Vás několik návodů jak zhubnout a jak mít štíhlé boky, stehna, břicho anebo celou postavu. Nejprve ale několik informací na úvod o tom jak zhubnout a jak při hubnutí správně postupovat.

Na celém světě roste počet obézních a počet lidí s nadváhou

Podle informací které již několik let opakovaně publikuje OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj) popřípadě WHO (Světová zdravotnická organizace) je celosvětová populace a především pak v západních zemích čím dal tím více postižena obezitou, nadměrnou váhou. Je tedy známým faktem, že Češi nehubnou a tloustnou. Jen u českých dětí má 15% nadváhu a každé desáté dítě je obézní. Celkově se pak hovoří až o 40-60% obyvatel v České republice, kteří mají problémy s nadváhou a obezitou, jedná se tedy o celospolečenský problém.

Hubnutí jako nový životní styl

Jak zhubnout?
Jak zhubnout?

Především v poslední době na nás z jedné strany útočí televize a reklamy, ve kterých se úspěch spojuje s hezky vypadající postavou, na druhou stranu náš životní styl nás nutí trávit dlouhé hodiny před monitorem počítače, přes den jen sem tam něco v rychlosti sníme a nemáme čas se pořádně napít a doháníme to večer. Všechno tohle pak vede k nadměrnému tloustnutí.

Potřeba zhubnout, hledání odpovědi na otázku jak zhubnout pak není jenom o potřebě mít hezké a krásné tělo. Je prokázáno, že lidé s nadváhou nebo obezitou mají kratší průměrnou délku života, vyskytují se u nich častěji kardiovaskulární nemoci, častější je výskyt infarktu myokardu nebo náhlých mozkových příhod. I když toto je zatím nepříliš dobře potvrzeno, spekuluje se i o vyšším výskytu různých druhů rakoviny.

Tolik pouze pro stručné shrnutí několika nejzákladnějších důvodů proč by lidé měli chtít zhubnout nebo alespoň změnit svůj nezdravý životní styl.

Hubnutí – jaký je váš BMI inedx?

Pokud jste se rozhodli zhubnout a nyní hledáte odpověď na otázku jak na to – jak zhubnout nebo alespoň jak snížit váhu, měli byste si nejprve ujasnit co je to zvýšená váha, nadváha nebo obezita. Obecným standardem pro určení nadváhy nebo obezity je takzvaný BMI index (neboli Body mass index – index tělesné hmotnosti). Tento BMI se vypočítá jako poměr vaší váhy a plochy těla (výška těla nadruhou). Výsledkem je číslo, které má sice jednotku kg/m2 ale pracuje se s ním jako s bezrozměrným číslem. Definice obezity se průběžně mění, ale dá se říci, že pokud si někdo spočítá BMI a dostane se k výsledku BMI vyššímu než 30 jedná se již o nadváhu, pokud je výsledek vyšší než 40 pak se jedná o vážný zdravotní problém. Více informací o BMI a také kalkulačka pro výpočet BMI najdete na našem blogu o hubnutí.

Přečtěte si také:  Snadné a rychlé hubnutí? Jak na to?

Jak zhubnout celkově

Pokud tedy víte, že máte celkovou nadváhu, a potřebujte zhubnout několik kilo dolů, měli by jste si sestavit podrobný plán který musí zahrnovat jak změnu jídelníčku (nemusí se nutně jednat o nějakou přísnou redukční dietu), tak i prostor pro cvičení a další změny pomocí kterých můžete dokázat zhubnout. Především si také musíte uvědomit, že nemá smysl chtít zhubnout za týden. To se sice dá provést, ale taková změna nemá dlouhodobý charakter. Nic Vám tedy nepřinese. Naopak, je lépe naplánovat si několikatýdenní plán, nebo několikaměsíční a ten pak pečlivě dodržovat. Hlavní je ale uvědomit si že postup jak zhubnout je pouze začátek. Pokud opravdu chcete zhubnout tak musíte nový jídelníček, cvičení a zdravý životní styl dodržovat i nadále.

Jak zhubnout konkrétní část těla

Pokud Vás trápí otázka jak zhubnout z toho důvodu že byste potřebovali pouze upravit vzhled některé části Vašeho těla, existuje i pro toto několik rad. Mnoho lidí totiž nemá nutně problém s celkovou váhou jako spíše s tím že se jim všechen případný přebytečný tuk hromadí na nesprávném místě. V takovém případě, pokud potřebujete zhubnout boky, zhubnout stehna, nebo hledáte odpověď na otázku jak zhubnout po porodu, jak zhubnout v obličeji či jak zhubnout břicho, východiskem je více cílená dieta a příslušné cvičení zaměřené na konkrétní část těla.

Jak postupovat při hubnutí

Při hubnutí je důležitá pevná vůle a trpělivost. Je také dobré si uvědomit, že každý člověk je trochu jiný a každé tělo funguje trochu jinak. Nesmíte se nechat zmást tím, že vaše kamarádka může sníst, co chce a pořád má hezké ploché břicho. Hubnutí není jednorázová akce, jedná se o dlouhodobý proces. Nenechte se tedy odradit, pokud se hned první den nedostaví výsledek. Vydržte podle svého hubnoucího plánu a výsledky se brzy dostaví.

Nikdy se také nesmíte spoléhat na jeden univerzální postup. Na celém internetu najdete desítky údajně zaručených návodů jak rychle zhubnout za pár dní. Pokud pomineme vyložené podvody, často se jedná o to, že na každého funguje něco jiného a hlavně většina postupů jak zhubnout potřebuje trochu času a snažení.

Pokud se chcete dozvědět více informací o tom jak zhubnout a jak při tom postupovat, podívejte se na náš online blog o hubnutí kde najdete mnoho užitečných rad o tom jak hubnout, jak si spočítat BMI nebo jaké cviky či dieta jsou pro vás nejvhodnější.

2 komentáře: „Jak rychle a bezpečně zhubnout? Na každého platí něco jiného

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *