Jak zviditelnit svoji firmu

Většina lidí začíná podnikání s vidinou, že hlavní investicí do marketingu je bezchybný produkt, který si lidé zamilují. Jak ale měsíce plynou, je stále více zřejmé, že to není tak jednoduché. Potenciální zákazníci jsou masírováni reklamou na každém kroku a očekávají to i od vás. Bez marketingu jsou tak vaše prodeje nízké.

Online a offline marketing

Marketing můžeme rozdělit na ten online, tedy po internetu, a klasický, kam se řadí například návštěvy veletrhů, osobní kontakt, reklamní předměty, tištěné materiály nebo také otevření prodejny s výrazným poutačem.

Velmi zjednodušeně řešeno platí, že nejvíce investic byste měli věnovat té oblasti, z níž očekáváte nejvíce zákazníků. Prodáváte-li například elektronické knihy, můžete sice vytvořit tištěnou reklamu, ale pravděpodobně dosáhnete lepších výsledků s online marketingem – tedy se sociálními sítěmi, Google AdWords, SEO a dalšími kanály.

Vyhraďte si dostatek prostředků

Začínající podnikatelé mají tendenci podceňovat náklady marketingu. Aby vaše strategie dobře fungovala, náklady na marketing by měly činit přibližně 50 % ceny konečného produktu. Jinými slovy, pokud váš výrobek stojí 100 Kč, pak byste měli být schopni dát 50 Kč z prodeje pryč a stále být v zisku. Když si toto uvědomíte, tak zjistíte, proč společnosti do marketingu dávají tolik peněz a proč vytváří reklamní předměty, které mohou být v některých případech poměrně nákladné. Vyplatí se jim to.

Přečtěte si také:  S našimi tipy vybavíte svou kancelář snadno

Kontaktujte specialistu

Pokud víte o propagaci jen velmi málo, nejlépe uděláte, pokud se spojíte s odborníkem na danou oblast. Náklady budou pravděpodobně o něco vyšší, ale při správné volbě dosáhnete mnohem lepších výsledků, než kdybyste zkoušeli propagaci na vlastní pěst.

Kontaktujte více společností z dané oblasti, abyste mohli porovnávat kvalitu a cenu jejich nabídky, nebo pátrejte po doporučeních. Spolehlivým partnerem pro tradiční marketing je například společnost Propaq, která se specializuje na tvorbu reklamních předmětů na míru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *