Nevíte, v čem skladovat již připravený kvas? Sud je jistota

Sezóna pálení se pomalu blíží, a proto je potřeba připravit si na tuto příležitost kvas. Ten je nutné i pořádně skladovat, což nemusí být vždy zrovna lehká záležitost. Ještě větší problémy pak způsobuje jeho přeprava. Obě situace mají však jednoduché řešení.

Sud je při skladování jistota

Každý, kdo se kdy přimotal k pálení slivovice ví, kolik dá práce připravit kvalitní kvas. Byla by tedy škoda vše zkazit nesprávným skladováním, které je jedním z klíčů k úspěchu. Běžně jsou při přípravě kvasu používány nádoby, které nejsou jakkoli závadné.

To znamená, že nesmí být vyrobeny z materiálů, které by mohly být toxické a také, že v nich nesměly být uchovávány nežádoucí látky. Právě proto většina lidí raději vybere plastový sud na kvas, který je k jeho přípravě přímo určený.

Pro přepravu jsou nejlepší plastové sudy s víkem

Menší zádrhel může nastat, když se dostanete do situace, kdy potřebujete kvas převést, nebo ho prostě jen pořádně uskladnit. V takovém případě potřebujete nádobu, která bude disponovat i kvalitním zavíráním. To vám dokážou nabídnout pouze plastové sudy s víkem, které se navíc velmi snadno převáží.

Přečtěte si také:  Virtuální sídlo – proč ho vlastně potřebujeme?

Pokud si nevíte rady, kde takový plastový sud sehnat, můžete využít služeb společnosti PK Group. Ta kromě sudů nabízí i další přepravní a obalové materiály, které lze využít nejen v potravinářství, ale i jiných odvětvích. Co je důležité, je fakt, že u ní můžete vše nakoupit za rozumnou cenu.

Nezapomeňte kvasu připravit správné podmínky

Při skladování kvasu byste neměli zapomínat ani na to, v jakých podmínkách ho máte uchovávat. Zpravidla by se mělo jednat o místnost s teplotou okolo 15 °C, ve které se nenachází žádné jiné aromatické látky. Kvas má totiž tendenci takzvaně „načmuchnout“, což by se následně odrazilo na jeho kvalitě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *