Dřevěná pergola vs. zahradní dřevěný altán: Jaký je mezi nimi rozdíl?
Obsah článku
Stále větší oblibě se těší zahradní altány a pergoly, které využijete zejména v letních dnech. Některé typy vám však po slouží i v zimě, což je jedním z dalších důvodů, proč se ke jejich stavbě uchyluje čím dál tím více Čechů.
Pergola a altán mohou být jedno, a to samé
Pergoly a altány si našli cestu téměř do všech zahrad, a to především kvůli své jednoduchosti a funkčnosti, kdy můžete trávit čas venku téměř za jakéhokoli počasí. Obě stavby jsou však často zaměňovány, a to i přesto, že má každá svá vlastní specifika.
Zahradní dřevěný altán poznáte zejména podle zkosené střechy a umístění, kdy stojí jako samostatná stavba někde uprostřed zahrady. Dřevěná pergola je naopak často bez zastřešení a připojená k domu. Běžně se můžete setkat s kombinací obou staveb, kvůli čemuž je velmi těžké určit, zda se jedná o pergolu či altán.
Přístřešek můžete pořídit i autu
Velmi populární jsou i přístřešky na auto, které jsou několikanásobně levnější než běžná garáž a zároveň dokážou vozu nabídnout adekvátní ochranu. Přístřešek na auto je opravdu jednoduchá stavba, kterou je možné při správném plánování zrealizovat i během jednoho pouhého dne. Ušetříte tak čas i peníze, nejen za stavbu, ale i případné náklady na opravu vozu.
Bez zkušeností se do stavby raději nepouštějte
Stavba dřevěné pergoly či jakéhokoli jiného přístřešku vyžaduje dostatek zkušeností – v opačném případě mohou některé pokusy skončit i nehodou. Pokud tedy s prací se dřevem nemáte téměř žádné zkušenosti, raději se obraťte na profesionála.
V tomto případě můžete využít i služeb české firmy Pergola-dřevěná s.r.o., která se ve svém oboru pohybuje již pěknou řádku let. Ve svém portfoliu má širokou škálu dřevěných staveb, včetně zahradní pergoly dřevěné, tak i altánu či zmíněného přístřešku na auto. Všechny zmíněné si můžete nechat vyrobit přímo na míru a následně se rozhodnout, zda finální stavbu necháte na firmě, nebo ji složíte sami, jako jednoduchou skládačku.