Dřevěná pergola vs. zahradní dřevěný altán: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Stále větší oblibě se těší zahradní altány a pergoly, které využijete zejména v letních dnech. Některé typy vám však po slouží i v zimě, což je jedním z dalších důvodů, proč se ke jejich stavbě uchyluje čím dál tím více Čechů.

Pergola a altán mohou být jedno, a to samé

Pergoly a altány si našli cestu téměř do všech zahrad, a to především kvůli své jednoduchosti a funkčnosti, kdy můžete trávit čas venku téměř za jakéhokoli počasí. Obě stavby jsou však často zaměňovány, a to i přesto, že má každá svá vlastní specifika.

Zahradní dřevěný altán poznáte zejména podle zkosené střechy a umístění, kdy stojí jako samostatná stavba někde uprostřed zahrady. Dřevěná pergola je naopak často bez zastřešení a připojená k domu. Běžně se můžete setkat s kombinací obou staveb, kvůli čemuž je velmi těžké určit, zda se jedná o pergolu či altán.

Přístřešek můžete pořídit i autu

Velmi populární jsou i přístřešky na auto, které jsou několikanásobně levnější než běžná garáž a zároveň dokážou vozu nabídnout adekvátní ochranu. Přístřešek na auto je opravdu jednoduchá stavba, kterou je možné při správném plánování zrealizovat i během jednoho pouhého dne. Ušetříte tak čas i peníze, nejen za stavbu, ale i případné náklady na opravu vozu.

Přečtěte si také:  Potřebujete komín ke své stavbě? Jeho instalace nemusí být nijak složitá, pokud vsadíte na ten správný typ

Bez zkušeností se do stavby raději nepouštějte

Stavba dřevěné pergoly či jakéhokoli jiného přístřešku vyžaduje dostatek zkušeností – v opačném případě mohou některé pokusy skončit i nehodou. Pokud tedy s prací se dřevem nemáte téměř žádné zkušenosti, raději se obraťte na profesionála.

V tomto případě můžete využít i služeb české firmy Pergola-dřevěná s.r.o., která se ve svém oboru pohybuje již pěknou řádku let. Ve svém portfoliu má širokou škálu dřevěných staveb, včetně zahradní pergoly dřevěné, tak i altánu či zmíněného přístřešku na auto. Všechny zmíněné si můžete nechat vyrobit přímo na míru a následně se rozhodnout, zda finální stavbu necháte na firmě, nebo ji složíte sami, jako jednoduchou skládačku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *