Automatický systém závlahy zalévá sám, můžete odjet i na dovolenou

Pokud chcete v klidu na své zahradě odpočívat nebo třeba odjet na dovolenou, pořiďte si systém automatického zavlažování. Nastavte si jej na ranní nebo večerní hodiny, kdy nepraží ostré slunce. Snížíte odpar vody a vyhnete se teplotnímu šoku.

Automatický zavlažovací systém řídí hodiny nebo počítač, pomocí kterého si sami nastavíte přesné časy, četnost i délku zavlažování. Klidně můžete odjet i na delší dovolenou a zalévání kompletně nechat na zavlažovacím systému. Po celé zahradě se potrubí rozvede s jednotlivými kanály s předsazenými ventily do kapačů, rozprašovacích trysek, postřikovačů, zadešťovačů a zavlažovačů. Pokud si pořídíte zavlažovací systém, zalijí se rostliny, keře, stromy, trávník i skleník.

Automatický zavlažovací systém do každé zahrady

Otevírání a zavírání ventilů se u automatické závlahy řídí hodinami nebo počítačem. Na podzim se vypne vodárna, zavřou kohoutku a s poklesem tlaku přes ventil voda vyteče ven. V zimě se proti zamrznutí vody v závlahovém systému na nejnižší místo potrubí umístí automatický výpustný ventil a potrubí se musí důkladně vypustit a profouknout. Zavlažovací systém se realizuje pomocí trubek vedených v zemi nebo je nahrazen klasickými zahradními hadicemi, pokud se vám třeba na malé zahrádce zakopání trubek nevyplatí. Pro automatické zavlažování trávníku se používají výsuvné trysky, které po zasunutí nebrání pojezdu sekačky při sekání trávy.

Přečtěte si také:  Moderní klimatizace umí víc než jen chladit. Může to však mít háček

Systém automatické závlahy

U instalace pro automatické zavlažování zahrady jsou nejnáročnější výkopové práce. Základ systému tvoří řídící jednotka nebo hodiny. Krabičku napojíte na kohoutek nebo za vodárnu. Analogové hodiny si nastavíte manuálně. Počítač může ovládat až 5 rozvodných větví. Každá z nich se může spouštět nezávisle na sobě v jiném čase či intenzitě. Jednodušší řídící jednotky se napájí bateriemi, které vydrží rok. Základní počítače pro zavlažovací systém stojí asi 1 000 korun. Ušetříte čas strávený s hadicí či konví v ruce, množství vody i peníze, které byste za ni zaplatili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.