Vyzdobte si svůj domov stylově aneb tipy na vánoční dekorace

Rok se s rokem sešel a nás opět čeká kouzelné období vánočních svátků a konce roku. O to víc je pro nás důležité, abychom se doma cítili dobře a dokázali vytvořit tu správnou slavnostní atmosféru pro nás i naše blízké. Oblíbenou vánoční dekorací jsou adventní věnce, girlandy a nejrůznější doplňky. Většina z nás se drží oblíbené klasiky. Co to ale zkusit trochu jinak?

Udělejte letos změnu

Zkuste letos něco nového. Udělejte svůj domov útulnější vlastnoručními výtvory z krásných látek. Oblíbeným prostředkem, kterým zútulnit domov, je bavlněné plátno. Závěsy v oknech, ubrusy, nebo potahy židlí změní v mžiku vzhled celého pokoje. Dnes je škála bavlněných pláten tak široká, že si na své přijde každý. Pro toto sváteční období jsou ideální bavlněná plátna s vánočním dekorem, jako jsou vločky, hvězdičky nebo stromečky. Stačí si jen vybrat vzor, který se vám líbí. Vzhled okna jednoduše změníte závěsem z červeného plátna se vzorem sněhových vloček, stůl vyladíte pruhem látky se stejným dekorem a doprostřed stolu si vyrobte věneček z plátna s obráceným vzorem. A pokud není šití nic pro vás, nezoufejte – vyberte si bavlněné plátno a obraťte se na švadlenu, která vám ráda vytvoří dekoraci dle vašich požadavků.

Přečtěte si také:  Umíte si vybrat správnou autopůjčovnu pro své potřeby?

Tipy pro zručnější tvořilky

Dalším skvělým materiálem k výrobě vánoční dekorace je Bavlněná příze. Barevné odstíny přízí můžete lehce doladit s celkovým stylem a barvou místnosti. Podle toho, co chcete tvořit, si k barvě zvolte i potřebnou šíři příze. Tento rok se Vánoce ponesou na vlnách růžové – pokud tedy chcete dodržovat módní trendy, jinak samozřejmě zvolte barvu, která je vašemu srdci nejbližší. Jakmile vyberete požadovanou přízi, můžete se pustit do tvoření. Háčkováním, pletením nebo obyčejným omotáváním například polyesterových koulí či kuželů vyrobíte skvěle vypadající andílky, uháčkovat můžeme nejen ozdoby na stromeček, ale i vánoční skřítky, a uplést zvládnete také stylový obal na čajovou konvici nebo podložky pod hrnečky. Fantazii se prostě meze nekladou a příze je skvělý materiál, z kterého vykouzlíte jedinečné dekorace pro váš sváteční domov.

Projevte proto letos svou kreativitu a pusťte se s chutí do práce. Odměnou vám bude krásně a útulně vyzdobený domov, ve kterém se všichni budou cítit skvěle.

Yarn Knitting Hobby Craft Wool  - flutie8211 / Pixabay
Vyzdobte si svůj domov stylově aneb tipy na vánoční dekorace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.