Rekuperace do bytu: Jak funguje a proč se do ní vyplatí investovat?

V době, kdy roste zájem o ochranu životního prostředí, je nasnadě hledat cesty, jak minimalizovat svoji uhlíkovou stopu. Ta je spojená téměř se vším, a to především naším bydlením a životním stylem. A právě s tím vám může pomoci rekuperace, která představuje jeden z efektivních způsobů, jak ušetřit nejen peníze, ale i samotnou přírodu.

Vyhněte se zbytečně vysokým účtům za vytápění

Aktuálně rychle roste poptávka po alternativách, se kterými je možné ušetřit zejména v oblasti energií. Toho je možné docílit nejen novými technologiemi vytápění, ale i efektivním větráním, kdy nastřádané teplo zbytečně nevypouštíte ven otevřenými okny.

Současná doba totiž nabízí mnohem propracovanější způsoby větrání, a to prostřednictvím takzvané rekuperace. Ve zkratce se jedná o přístroj, jehož prostřednictvím můžete větrat a přivádět čerstvý vzduch do domu, aniž byste museli otevřít jediné dveře či okno.

Nainstalovaná rekuperační jednotka zároveň umí tento vzduch i ohřát na pokojovou teplotu, díky čemuž ušetříte ročně i tisíce korun. Pokud tedy máte dobře zateplený dům a vyřešené těsnění oken a dveří, může se roční úspora pohybovat klidně mezi 60 až 70 %.

Přečtěte si také:  Hliníková okna nabízejí množství výhod i pro rodinné domy

Zbavte se alergenů a podpořte své zdraví

Jestliže trávíte většinu času doma, můžete se nevědomky vystavovat různým alergenům, plísním či dokonce bakteriím. To však můžete jednoduše vyřešit pořízením rekuperace do bytu, která disponuje speciálními filtry pro filtraci až 99 % všech alergenů a bakterií.

Pomoci vám může i s přebytečnou vlhkostí, která se postupně ukládá v místnostech a podporuje růst plísní. Velký problém však představuje i radon, který se může do domu dostat skrze podloží a ohrožovat svojí přítomností vaše plíce. I s ním si rekuperační jednotka hravě poradí a během chvilky ho dokáže odvětrat pryč z místnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *