Čištění kanalizace

Ucpaná kanalizace patří mezi nehody nepříjemné, ale nijak neobvyklé. Proč se kanalizace ucpává, jak situaci a řešit a jak probíhá čištění kanalizace?

Kdy a jak se čistí kanalizace

Častým problémem a důvodem, proč se musíme uchýlit k čištění kanalizace, jsou třeba kořeny stromů, které do ní prorostou. Situace se navíc zhorší v okamžiku, kdy se na tuto překážku začnou nabalovat nečistoty, které ucpání dále zhoršují. Podobně mohou zapůsobit i další předměty, které do kanalizace spadnou, například lahve. Častou příčinou bývá také ucpání hadrem. Další potíže způsobuje tuk, který se do kanalizace dostane. Může to být například ten ze dřezu. Situace se pak ještě zhoršuje špatný spád kanalizace nebo kolena menšího průměru.

Cena za čištění kanalizace se zpravidla účtuje v závislosti na délce potrubí a na komplikovanosti celého zásahu. Nejjednodušší způsob čištění je tlaková voda, která se hodí na většinu profilů. Vyznačuje se vysokou efektivitou, používá se při něm vysokotlaké čerpadlo.

Dalším možným postupem je čištění kanalizace tzv. mechanické, tedy instalatérským perem. To má podobu ocelové spirály a užívá se především na čištění menších profilů. Klíčovým důvodem pro jeho použití je to, že nehrozí riziko vyplavení. Jedná se o úkon o něco méně náročný, tudíž levnější.

Přečtěte si také:  Vybavte si ložnici jednoduše teple – pomůže vám v tom flanel i mikroplyš

Neváhejte se obrátit na profesionály, čištění kanalizace je důležitá

Jaký je rozdíl mezi čištěním kanalizace a frézováním? Čištěním se odstraňují nečistoty, které se v potrubí chovají v podstatě jako ucpávka. Frézování je metoda, kdy se odstraňují usazeniny tvrdé, které je potřeba nejprve „rozbít“. Frézování se typicky používá na výše zmíněné tukové usazeniny, dále lze takto kanalizaci účinně vyčistit od stavebních hmot atd.

Jestliže si budete volat na čištění kanalizace profesionály, důležité je zajistit jim volný prostor pro práci. V domě tedy zajistit přístup k revizním šachtám, v bytě byste měli uvolnit místo a odklidit veškeré předměty, které by mohly překážet. Další řešení problémů už můžete s klidem nechat na nich, postarají se o vás v případě nehody v libovolnou denní či noční hodinu. Hledáte-li spolehlivé služby čištění kanalizace v Praze, obraťte se na nonstop dispečink firmy Čistič Viktor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.