Proč vlastně cena zlata v dlouhodobém časovém horizontu stále stoupá?

Dost možná se k vám již dostaly zvěsti o tom, jak výhodná je aktuálně investice do zlata. A rozhodně to nejsou jen prázdná slova. Pokud totiž patříte mezi investory, kteří do něj vložili své peníze na začátku 21. století, pak vás jistě potěší, že se jeho hodnota se za tu dobu zvětšila přibližně šestkrát.

Jde o dlouhodobě stabilní trend, u kterého nevypadá, že by jakkoliv klesal. Takže pokud ještě nemáte investiční zlato, určitě byste si měli nějaké pořídit. A jak si můžete být jistí, že se za několik let situace nezmění?

Zlato jako symbol stability světových trhů

Než se rozhodnete pro tu správnou investici, měli byste se zaměřit na několik faktorů. Tím prvním jsou rozhodně klesající reálné úrokové sazby na specializovaných alias spořících účtech. Ovšem tento problém se týká i spotřebitelských úvěrů, jakkoliv to na první pohled vypadá výhodně. Konečným důsledkem je však to, že věci okolo nás neustále snižují svou hodnotu. Ovšem ceny zlata se to netýká.

Přečtěte si také:  Víte, jaké výhody vám přinese vytápění dřevěnými peletami?

Pozor na nejčastější omyl při nákupu zlata

„Co je české, to je hezké,“ říká se. Není tedy divu, že řada lidí dává při nákupu obvykle přednost českým výrobkům. Ovšem u zlata vás zklameme, žádná česká mincovna totiž investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Budete se tedy muset spolehnout na dovážky drahého kovu ze zahraničí.

Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani slovenská žádná slovenská mincovna. Ty dodávají oběhové i pamětní mince přímo pro potřeby Slovenské národní banky. Budete tedy muset sáhnout po službách švýcarských a německých rafinerií.

To samo  o sobě rozhodně nepředstavuje problém, protože nabízejí výhradně kvalitní a celosvětově uznávanou produkci. Musíte si však dát pozor na to, od koho tento drahý kov nakupujete, protože cena zlata se u jednotlivých prodejců může lišit třeba i o 10 %. Chcete ho nakoupit vždy výhodně? Pak jděte na Zlatovna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.