Zaujal vás 3D tisk? Víme, jakou odolností se mohou chlubit použité plasty a čím je případně vyspravit

Na první pohled vše vypadá velmi lákavě. Zvolíte si, jakou dekoraci, domácí pomůcku nebo třeba součást kostýmu na cosplay si chcete vytisknout, a šikovné 3D tiskárny se už o vše postarají za vás. Lidé však mají tendenci přistupovat k mnoha věcem s přirozenou nedůvěřivostí.

Obchodníci by se proto neměli zaměřovat jen na to, jak kvalitní program pro 3D tisk budou při přípravu všech zakázek používat, ale také na to, kolik toho produkty od nich tzv. vydrží. Dnes se vám proto pokusíme tuto otázku alespoň krátce nastínit.

Vody ani slunce se bát nemusíte

Ve hře není jen jeden jediný druh plastu, takže pokud budete chtít vyrobit kupříkladu dekoraci pro venkovní použití nebo praktického pomocníka do koupelny, pak vám zkušený prodejce vždy doporučí ten správný materiál. Důležité je proto vždy zadat ty správné parametry. Bylo by chybou tajit některé důležité informace jen proto, „že by to bylo dražší.“ Vyšší ceny materiálů mají totiž rozhodně svůj důvod.

Přečtěte si také:  Pronájem elektrocentrál - spolehlivé řešení pro každou situaci

Co dělat, pokud se předmět rozbije nebo se skládá z více částí

Dobrá zpráva v tomto případě zní, že naprostou většinu materiálů používaných pro 3D tisk slepíte obyčejným vteřinovým lepidlem. Pouze doporučujeme lepené plochy trochu zbrousit například smirkovým papírem. A o jaké materiály se jedná?

  • PLA
  • PET-G / PET
  • ABS / ASA
  • polykarbonát (PC)
  • CPE

Pouze lepení flexibilních materiálů TPU/TPE je v tomto ohledu o něco složitější. I když si i tady vystačíte se starým dobrým „vteřiňákem,“ je rozhodně vhodné ho kombinovat s gumou nebo celou operaci nechat na odbornících.

Kde a jak sehnat vhodné modely

Nyní už víme, že jsou materiály používané pro 3D tisk velmi odolné a vstřícné k opravě. Kde však najít potřebné modely pro 3D tisk? V řadě případů vám pomůže internet, protože množství nákresů je dostupných díky svým tvůrcům zcela zdarma. A pokud máte naplánováno něco trochu složitějšího, vsaďte na specialisty z eshop.sharplayers.cz. Pomohou vám se vším – od výběru až po finální tisk modelu a dodání až k vám domů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *