Co dělat, když způsobíte zaměstnavateli škodu?

Máte odpovědnou práci a bojíte se, že když něco pokazíte, způsobíte tím zaměstnavateli velkou škodu, kterou po vás může šéf vymáhat? Dle zákona na to má nárok, s největší pravděpodobností svůj nárok uplatní a vy budete muset platit. Podle některých vám nic jiného nezbývá. Podle nás máte ideální možnosti tomu předejít.

Řešením a dobrou prevencí, která vás ochrání v každé prekérní situaci, je pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli. Pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu, kterou způsobil jako zaměstnanec svému zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů v pracovně-právním vztahu. Chrání jak pracovníka, tak je výhodná pro jeho chlebodárce, neboť ten má jistotu, že své peníze za škodu získá.

Pojistka, co vás nenechá ve štychu

Pojistka nabízí široký rozsah pojistné ochrany, varianta Standard nezkoumá druhu pracovní činnosti, má celosvětovou územní platnost, je tudíž vhodná pro služební cesty a má nízkou výši spoluúčasti na škodě s možností volby.

Pojištění odpovědnosti dobře slouží i v civilním občanském životě. Pojištění lze sjednat ve čtyřech variantách dle zvolené pojistné částky. Do pojištění občanské odpovědnosti náleží všechny situace, které můžete způsobit v běžném životě: vysklené okno, rozbité zboží v obchodě, nehoda na kole nebo vytopení sousedé.

Přečtěte si také:  Půjčka bez registru do 24 hodin ihned

Ochrana i v soukromí

Nehoda se může stát každému. S pojištěním ERGO vás už nic nerozhodí. To platí i v případě, že škodu způsobí někdo z vašich nejbližších. Do pojištění je totiž automaticky zahrnuta i vaše rodina a za příplatek i domácí mazlíčci.

ERGO pojišťovna v Česku funguje už 25 let, a proto svým klientům poskytuje výhody stabilního a zkušeného prostředí. Zároveň nabízí klientům široké portfolio pojistných produktů. Pojištění odpovědnosti sjednává jak pro občany, tak i pro zaměstnance. ERGO exkluzivitou je pak pojištění odpovědnosti přímo pro piloty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *