Jaký je rozdíl mezi sektem a šampaňským? Vyhněte se faux pas a překvapte své hosty kvalitním přípitkem

Pokud pořádáte oslavu, nebo si jen chcete dopřát příjemnou večeři se svými nejbližšími, určitě byste neměli zapomenout na kvalitní přípitek. Ten je základem každé společenské události, a proto je třeba si dát záležet na výběru nápoje, který budete podávat. I přesto však malé procento lidí dokáže určit, jaký je rozdíl mezi šampaňským a sektem. Pojďte si v tom s námi jednou provždy udělat jasno.

Šampaňské nemusí být vždy nejlepší volba

Žádná oslava či jí podobná událost se neobejde bez přípitku. Většina hostitelů tak vsází zejména na šampaňské nebo sekt, přičemž jen málokdy přemýšlí nad tím, jaký je mezi nimi rozdíl. Šampaňské ale nemusí být vždy tou nejlepší volbou, jelikož ne všichni konzumenti mají rádi jeho chuť.

V takovém případě mohou být lepší volbou sekty, které nemusí být tak výrazné a dají se mezi nimi najít odrůdy, které chutnají téměř každému – hlavním důvodem je jeho sladší chuť. I v tomto případě je ale důležitá kvalita, kterou vám zaručí pouze ověření prodejci vín.

Přečtěte si také:  Peří jako nové? Spolehněte se na čistírnu peří

Nebojte se při výběru přípitku trochu experimentovat

Pokud chcete své hosty opravdu překvapit, můžete jim k přípitku připravit i mnohem zajímavější nápoj. Tím může být například burčák, který ocení zejména zarputilý milovníci vína. Jeho hodnota je však o to větší, že ho je možné pít pouze v období od srpna do listopadu, což z něj dělá nedostatkové zboží.

I u něj je dobré dbát na kvalitu, kterou vám poskytne například obchod Víno & Destiláty, který můžete navštívit osobně, nebo i online. V jeho nabídce naleznete širokou nabídku sektů, šumivých vín, ale i zmíněný burčák, který nabízí ve svých Burčákomatech rozmístěných napříč ČR. Kvalita je přitom zajištěna skrze tuzemské přední moravské vinaře, kteří se mohou pyšnit i četnými oceněními.

Wine Wine Glasses Wine Tasting  - matthiasboeckel / Pixabay
Jaký je rozdíl mezi sektem a šampaňským? Vyhněte se faux pas a překvapte své hosty kvalitním přípitkem

3 komentáře: „Jaký je rozdíl mezi sektem a šampaňským? Vyhněte se faux pas a překvapte své hosty kvalitním přípitkem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *