Zdravá výživa se s chutí na sladké nevylučuje, musíte jen vsadit na ta správná dochucovadla

Když někdo řekne, že jí zdravě, většina z nás si pravděpodobně jeho jídelníček představí ve formě zeleninových salátů a hutného celozrnného pečiva. Vůbec to však nemusí být pravda – pokud už například obyčejnou bílou mouku a rafinovaný cukr nahradíte vhodnějšími alternativami, jíte zdravě, a přitom si jako bonus i pochutnáte.

Sladká může být třeba i mouka

Při pečení zákusků je možností opravdu hodně. Pokud navíc vynecháte bílou mouku, zjistíte, že vlastně ani tolik sladit nepotřebujete. Místo toho ji nahraďte moukou ořechovou – kupříkladu tou z mandlí, ořechů kešu, arašídů apod. Ořechy jsou samy o sobě přirozeně sladké, takže leckdy další doslazování vůbec nebude třeba.

Když chcete sladit hlavně zdravě

Ne vždy vás však musí zdravá výživa donutit ke kompletnímu nahrazování pokrmů. Nemůžete se kupříkladu vzdát své oblíbené kávy, ale bez cukru si ji také neumíte představit? Pak ho nahraďte. Například xylitol alias březový cukr chutná stejně jako ten řepný, ovšem vliv na vaše zdraví má lepší.

Přečtěte si také:  Jak rychle a bezpečně zhubnout? Na každého platí něco jiného

Další možností je med nebo oblíbené rostlinné sirupy. Za všechny jmenujme třeba v poslední době značně populární čekankový sirup, v němž navíc naleznete i prospěšnou vlákninu a probiotika, skvěle prospívající vašemu zdraví.

Když si chcete pochutnat na zdravé neřesti

Také milujete nejrůznější čokoládové pomazánky s oříšky nebo i bez nich? Pak určitě víte, kolik ztužených tuků, cukrů a dalších nezdravých složek se v nich nachází. A přitom je náhrada za ně docela jednoduchá – stačí vsadit na ořechový krém. Chutná velmi podobně jako pomazánky z obchodů, navíc v něm však vždy dokážete identifikovat použitý druh ořechů. A jako bonus se vždycky tyto laskominy perfektně roztírají a dlouho vydrží. Můžete je ochutnávat po lžičkách nebo přidat třeba do pečení. A kde je pořídit? Vsaďte na specializovaný eshop 4slim.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *