Zastaralé lepení dílů nahrazuje mnohem stálejší a pevnější svařování
Obsah článku
Chcete pro své výrobky jenom to nejlepší a poohlížíte se tedy po optimální technice, která by je dokázala spojit rychle, spolehlivě a v rekordně krátkém čase? Seznamte se s metou TIG, která vás nikdy nenechá ve štychu.
Na našem trhu jde bez nadsázky o nejpreciznější metodu svařování, realizovanou za pomoci netavící se elektrody. Od běžného svažování, které můžete znát také jako MAG/ MIG, SAW, atd. se liší v několika zásadních ohledech. Seznamte se ve zkratce se všemi podstatnými rozdíly.
Složité, ale zcela přesné
Ale nenechte se mýlit. I když je svařování tigem velmi přesné, rozhodně ho nemůže dělat každý. Naopak, je třeba naučit se opravdu prestižní technice. A jak vypadá? V jedné ruce musí vyškolený svářeč držet hořák jehož prostřednictvím vytváří svářecí oblouk. V té druhé potom drží přídavný materiál, který přikládá k místu sváření a ve spojení se svařovacím obloukem mu propůjčuje požadovaný tvar.
Výhodou tohoto postupu je při správné aplikaci především přesnost. Ale také fakt, že toto svařování lze použít i na mnohé nestandardní materiály. Potřebujete svařovat hliník, bronz nebo třeba měď? Pak jste tady na správné stopě. Zvládá i velmi malé tvary a precizní úkoly.
Jaké materiály tato metoda používá
Zajímá vás, co je k realizaci toho postupu použito? Ve hře je především nikl, nejrůznější hliníkové slitiny nebo nerezová ocel. Tyto materiály si poradí s velmi tenkými profily, pro něž jsou jiné svařovací techniky zcela nevhodné.
Těšit se můžete i na pěkný tvar bez rozstřiku, díky němuž vypadá každý šev opravdu nádherně a není třeba ho již téměř dále začišťovat. A kde metodu svařování netavící se wolframovou elektrodou poptat? Vsaďte na specialisty z Ktmetsteel.cz. Nabídnou vám i další techniky svařování, tvarové výpalky, dodání materiálu, výstupní kontrolu apod. Seženete tu tedy dozajista vše, co potřebujete.