Vybíráme kozačky na zimu

Kozačky jsou jednou z nezbytných součástí podzimního a zimního šatníku. Zejména módní jsou vysoké modely nad kolena. Správně vybrané se hodí k mnoha stylizacím, což je činí univerzálními. Navíc zajišťují ochranu proti chladu a vlhkosti, díky čemuž nás ohraní před nachlazením.

Proč vysoké boty na podzim?

V posledních sezónách roste popularita vysokých kozaček. Najdete je v mnoha stylizacích influencerů, módních redaktorů, populárních hereček a zpěvaček. Jsou velmi ženské a umožňují dodat sex-appeal zdánlivě nudným podzimním stylizacím. Jak již bylo zmíněno, tyto typy obuvi jsou také velmi praktické. Dávají hodně tepla a zajišťují ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Dávejte pozornost zejména tzv. ponožkovým modelům. Umožňují Vám jejich volitelné umístění na nohou a přizpůsobení Vaší aktuální stylizaci. Kromě toho lze tento typ obuvi snadno snížit, například při práci v interiéru. Nebudete si tak muset pokaždé měnit obuv, což může být nepříjemné.

Co nosit k botám nad kolena?

Dámské kozačky nad kolena by se měly kombinovat zejména se šaty. Ideální jsou tady nejen krátké mini šaty, ale také rozšířené šaty do půli lýtek. Dalším ideálním spojením jsou vysoké mušketýrky se sukní a svetrem. Taková stylizace zajistí teplo a styl během chladných podzimních a zimních dnů. Další navrhovanou kombinací je spojení vysokých bot s legínami nebo úzkými kalhotami a kalhoty zástrknout do bot. Černé kozačky ve spojení s černými kalhotami opticky prodlouží nohy, což bude velmi dobře vypadat zejména v případě nízkých žen. Doporučujeme také kombinaci s modrými džíny. Je to jedna z těch stylizací, které nikdy nevyjdou z módy.

Přečtěte si také:  Rohože - cesta k čistému domovu

Jakou barvu kozaček vybrat?

Zdaleka nejklasičtější barvou, kterou lze kombinovat v největším počtu stylů, je černá barva. Pokud chcete mít pouze jeden pár bot, vyplatí se zvolit právě tuto barvu. Pokud se však nebojíte trochu odvážnějších stylizací, měli byste vsadit na hnědou nebo béžovou barvu. Na trhu najdete také žluté nebo oranžové kozačky, které jsou bezpochyby teplými barvami a dokonale harmonizují s atmosférou zlatého polského podzimu.

Z jakého materiálu kozačky si vybrat?

Jakmile si vyberete barvu, je třeba zvážit, z jakého materiálu by měly být kozačky vyrobeny. Nejklasičtější a nejuniverzálnější bude samozřejmě přírodní kůže. Boty z ní vyrobené však často patří k nejdražším modelům nabízeným v obchodech. Pamatujte, že dobře ošetřená kůže je materiál s dlouhou životností. Trošku levnější, ale také méně odolné budou boty z ekologické kůže. Ta kůže zase neposkytuje tak dobrou prodyšnost jako přírodní a navíc se rychleji zhoršuje. Velmi módní jsou také látkové nebo semišové kozačky. Pamatujte však, že za deštivého počasí se mohou snadněji promoknout a se velmi rychle zašpiní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *