Chcete mít jistotu, že jste proti ohni chráněni dostatečně? Vsaďte na ten správný požární ústav

Oheň patří k nejobávanějším přírodním živlům vůbec. Může se totiž objevit opravdu nečekaně a rychlost jeho šíření můžete být opravdu ničivá. Způsobuje také značné škody, a to nejenom na majetku, ale v tom nejhorším případě i na lidských životech.

Naštěstí není třeba čekat na to, kdy opět udeří. Jeho rozvoj i ničivost je totiž možné poměrně dobře omezit, a to jednoduše tak, že se s ním naučíte během svých každodenních činností počítat a provedete všechna nezbytná opatření.

Jak na správnou požární ochranu

Klíčem k uchopení celého problému je samozřejmě certifikovaná ochrana, za kterou se může zaručit renomovaný požární ústav. Mnoho předmětů denní potřeby (od oblečení až například po stavební materiál) totiž již dnes dokáže požáru odolávat. Obvykle pouze změní svůj tvar aniž by jakkoliv napomáhaly šíření plamenů do okolí, nebo naopak hoří opravdu pomalu.

Pokud však chcete mít skutečnou jistotu v tom, že předměty, které vás obklopují, těmto kritériím odpovídají, měli byste zjistit, zda mají patřičné požární zkoušky. Ty zaručí jedině kvalitní zkušebna, kterou poznáte především podle toho, že jí prováděné zkoušky budou odpovídat všem platným normám. Poohlédněte se především po těch nejdůležitějších, mezi něž patří:

  • ČSN EN ISO 1716,
  • ČSN EN ISO 1182,
  • ČSN EN 13823,
  • ČSN EN ISO 11925-2.
Přečtěte si také:  Zboží od dodavatele k odběrateli - Easy Logistik, s. r. o.

Na co si dát při výběru zkušebny pozor

Zajímat by vás měla nejenom třída reakce na oheň, ale i to, kde budou požární zkoušky stavebních výrobků probíhat. Opravdu způsobilá zkušebna se tak zcela jistě neobejde bez přítomnosti zkušebních pecí a podobných zařízení. Jedině ty totiž dokáží garantovat, že budou všechny vámi požadované požární i mechanické zkoušky provedeny přesně tak, je pro prověření ohnivzdornosti třeba. Skutečně kvalitně vybavenou zkušebnu si můžete prohlédnout na stránkách Pavus.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *