Udržte si ideální domácí tepelný komfort prostřednictvím tepelného čerpadla

Chcete mít během zimy doma také nádherně vytopeno? A to bez velkých investic a s maximálním komfortem provozu? Pak jste jistě už přemýšleli o pořízení domácí klimatizace nebo tepelného čerpadla.

Nebo ho dost možná už doma máte. Během prvních let bývá provoz zcela bezproblémový, ovšem postupně začíná docházet k navyšování účtu za elektřinu. A nemusí to být jen stále se zdražující politikou energetických společností. Naopak. Mnohdy je potíž právě ve vašem čerpadle.

Nainstalovaná čerpadla potřebují servis

Jako každá elektronika se totiž i tahle časem trochu opotřebí. Součástky pracují hůře a zdaleka ne tak efektivně jako na počátku. Pokud tedy zapomínáte na servis tepelných čerpadel, velmi brzy se vám to opravdu nehezky vrátí. A jak poznat, že s vaším čerpadlem není něco v pořádku?

  • Platíte za elektřinu mnohem více než doposud.
  • Komfort vytápění začíná postupně klesat.
  • Čerpadlo je hlučné anebo často poruchové.

V jakémkoli z těchto případů se obraťte na specializovanou firmu, pro kterou je prodej a instalace tepelných čerpadel denním chlebem. Jedině tito odborníci si totiž dokážou poradit s jakýmkoliv problémem bez ohledu na jeho příčinu a rychle vám pomoci.

Přečtěte si také:  Dokonalé dřevěné terasy pro váš domov

Ptejte se po příslušných normách a certifikacích

A jak je poznat? Především podle toho, že prodej tepelných čerpadel není jejich hlavním prodejním artiklem. Musí se vyznat i v jejich servisu a to včetně potřebných legislativních požadavků. Ptejte se především na možnost vyhledávání netěsností, výměny náhradních dílů apod.

Samozřejmostí by pro ně měla být i revize zařízení podle zákona č. 89/2017 Sb. A nejde o ledajakou kontrolu. Česká inspekce životního prostředí totiž její provedení kontroluje a v případě  neplnění může provozovateli zařízení uložit pokutu až do výše 2 milionů Kč. A to se rozhodně nevyplácí riskovat. A na koho se s takovým požadavkem obrátit? Využijte poptávkového formuláře u firmy Elcool.cz a dejte vše do pořádku ještě dnes.​

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *