Čeká vás rekonstrukce nebo demolice? Nezapomeňte na odvoz suti

Rekonstrukce či demolice je opravdu fyzicky a časově náročná. Obě činnosti totiž vyžadují pořádné plánování a trpělivost, bez které se v životě neobejdete téměř nikdy. S rekonstrukcí i demolicí se navíc pojí i další povinnosti, včetně odvozu suti a úklidu stavebního odpadu.

Suť ani stavební odpad na zahradu nepatří

Při téměř všech stavebních pracích se nevyhnete odklízení stavební suti a odpadu, které se dříve či brzo začnou hromadit na zahradě kolem domu. Tam však ani jeden z nich nepatří, což vyžaduje adekvátní řešení. Nejde o to, že by suť či odpad byly nevzhledné, ale i o to, že jejich přítomnost může mít negativní vliv na životní prostředí a lákat na vaši zahradu i různé škůdce.

Ideální je využít služeb, jako je například odvoz odpadu Praha, díky kterému se zbavíte nechtěných zbytků stavebních a jiných materiálů většinou během jednoho dne. Důležité je však odvoz plánovat podle postupu stavby, kdy můžete odhadnout, kdy se na zahradě nakumuluje dostatek suti, kterou bude třeba odvést.

Přečtěte si také:  Barevné čočky se těší velké oblibě nejen mezi mladší generací. Vybírat můžete mezi širokou škálou odstínů a motivů

Ekologie má své místo i na stavbě

Stavba je často považována za místo, kde není čas na zbytečnosti. To je pravda, a proto byste měli dbát i na ekologii, která v žádném případě není zbytečná. Některý odpad totiž může i významně ohrozit stav životního prostředí, a proto je nutné všechny materiály pečlivě třídit. Vhodné jsou k tomu dostupné kontejnery na odpad, které je možné následně odvést přímo na skládku či do třídírny.

S převozem kontejnerů vám může pomoci i česká firma Marek Vejšický Autodoprava, která je schopná kontejnery ke stavbě přistavit do hodiny a půl. Kromě toho nabízí i kompletní odvoz suti Praha, kdy sama naloží veškerý odpad a suť, zajistí dopravu, a i likvidaci podle platných zákonů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *