Snadné a rychlé hubnutí? Jak na to?

Pokud si říkáte „měla bych zhubnout, jak na to?“ pak jste na správném místě. Pokusíme se Vám poradit jak zhubnout snadno a rychle bez zbytečného trápení s nějakou hroznou dietou nebo vysilujícím cvičení. Zhubnout se dá snadno a rychle a není to nic těžkého, chce to jen trochu pevné vůle a dodržovat základní tipy jak zhubnout.

Příčiny rychlého přibývání váhy?

Jedním z hlavních důvodů nadváhy je to že lidé přijímají více energie, než jejich tělo potřebuje. Jinými slovy, lidé se často přejídají a nemají adekvátní množství pohybu.

Jak na rychlé a snadné hubnutí? Jde to i bez diety

V následujícím seznamu najdete několik efektivních tipů a triků na zhubnutí. Pokud se jimi začnete řídit, zjistíte, že samotné hubnutí nemusí být nic extra složitého. Zhubnout je totiž možné i bez toho že byste začali držet nějakou extrémní redukční dietu. Pokud se totiž rozhodnete pro nějaký typ redukční diety, máte téměř 80% pravděpodobnost, že po jejím skončení se vám zase vrátí původní váha.

1 TIP na hubnutí:

Začněte pít hodně vody. Pokud chcete zhubnout, voda by měla být váš nejoblíbenější nápoj. Snažte se vypít alespoň 8 sklenic (min. 2 litry) vody denně. Při hubnutí se rozhodně vyhýbejte sladkým nápojům, různým syceným limonádám, džusům a alkoholu. Voda vám pomůže při hubnutí tím, že urychluje metabolismus a pomáhá v nastavení optimálního množství vody v organismu

2 TIP jak zhubnout:

Pokud hubnete – nejezte hodně jídla na jedno posezení. Naopak musíte se snažit jíst alespoň 5 až 6 menších jídel v průběhu dne.  Pravidelná konzumace jídla totiž napomáhá jeho efektivnějšímu spalování a dále je prospěšné tím že vaše tělo postupně uvolňuje inzulín a pomáhá vám tak kontrolovat pocit hladu. Pokud chcete zhubnout, musíte jíst pravidelně několikrát denně.

3 TIP na hubnutí:

Pro vaše hubnutí je velmi prospěšná chůze. Zkuste co nejvíce chodit. Pokud můžete vynechat jednu nebo dvě zastávky autobusu nebo tramvaje na vaší pravidelné cestě do práce a dojděte zbytek cesty pěšky.  Pokud chcete zhubnout, zkuste každý den strávit alespoň 45 minut chůzí!

4 TIP jak zhubnout:

Podávejte jídlo na malých talířích. Studie ukazuje, že lidé, kteří se snaží zhubnout a konzumují stejné porce jídla z malých talířů toho zpravidla sní méně, než lidé kteří konzumují jídlo z velkých talířů!

Přečtěte si také:  Zdravá výživa se s chutí na sladké nevylučuje, musíte jen vsadit na ta správná dochucovadla

5 TIP pro rychlé hubnutí:

Pokud chcete zhubnout, vyhýbejte se bílým potravinám. Ty obsahuje velké množství sacharidů. Zkuste namísto bílého cukru používat hnědý třtinový cukr, místi bílého pečiva přejděte na tmavé, místo bíle rýže si dejte hnědou.

6 TIP jak zhubnout:

Jezte v průběhu dne. 2/3 jídla byste měli zkonzumovat již v první polovině dne. Čím více toho sníte ráno a dopoledne, tím méně budete jíst večer. Energie z jídla snězeného ráno a dopoledne se spálí během činností, které přes den děláte. To co sníte večer, už vaše tělo nestihne spotřebovat, a ukládá do tukových zásob a tak určitě nezhubnete

7 TIP na zhubnutí:

Omezte sledování televize. Pokud chcete zhubnout, vynechejte každý den jednu hodinu sledování televize a jděte se projít. Hodinová procházka udělá pro vaše hubnutí mnohem více než sledování televize

8 TIP jak zhubnout:

Nejezte sami, pokud hubnete, zkuste jíst v co největší skupině nebo alespoň s partnerem. Základem je abyste si měli s kým povídat. Důležité je jíst pomalu a také byste měli čas od času odložit příbor. Čím pomaleji budete jíst, tím dříve se zasytíte a sníte tak méně.

9 TIP na to jak zhubnout:

Pokud pracujete v kanceláři a snažíte se zhubnout, zkuste se každé dvě hodiny alespoň na pět minut projít. Tato procházka pomůže udržet vaše tělo v aktivním stavu a vy tak budete spotřebovávat více energie

10 TIP na hubnutí:

Jezte, jen pokud máte hlad. Naplánujte si pravidelný stravovací režim. Rozhodně se vyhněte tomu, že si něco dáte jen „na chuť“ nebo z nervozity. Pokud máte chuť na něco konkrétního – je to velmi pravděpodobně jen chuť ne hlad!

Těchto několik jednoduchých tipů vám určitě nezajistí zhubnutí v několika dnech. Pokud se ale těmito radami začnete řídit, uvidíte, že vám pomohou při vaší snaze zhubnout. Pro zhubnutí je důležité uvědom ti, že hubnutí je proces, který zabere nějakou dobu. Musíte si tedy stavit realistický program a ten pak krok po kroku dodržovat. Jen tak se Vám podaří zhubnout snadno a rychle. Pokud se zajímáte o další rady a návody a tipy jak zhubnout, podívejte se na některé další rady jak na to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *