V kuchyni by neměl chybět kvalitní mixér: 5 kroků, jak na jeho správný výběr

V kuchyni je mnoho nástrojů, které vám dokážou pomoci ušetřit čas a práci během přípravy jídla. Skvělým pomocníkem je také mixér, s nímž připravíte celou řadu pokrmů mnohem rychleji. Výběr opravdu výkonného a kvalitního mixéru však nemusí být jednoduchý, a to zejména v případě, že s ním nemáte žádné zkušenosti. Pojďte se s námi podívat na 5 kroků, jak na výběr správného mixéru.

Vyberte si správný typ mixéru

Především je důležité vybrat správný typ mixéru, jenž bude odpovídat vašim potřebám. Pokud hledáte nástroj, s nímž budete moci míchat a šlehat, bude pro vás nejlepší volbou tyčový mixér. Velkým pomocníkem vám bude v kuchyni i ruční šlehač, s nímž si ulehčíte práci zejména během přípravy dezertů.

Zvolte výkon mixéru

Druhým důležitým faktorem je také výkon tyčového mixéru. Ten určuje, nejen to, jak rychle bude mixér pracovat, ale i jaký typ pokrmů s ním můžete připravovat. Pro běžnou práci v kuchyni si vystačíte s méně výkonnými zařízeními. Pokud však chcete mixér využívat například pro drcení ledu, sáhněte raději po výkonnějších modelech vyrobených z vysoce odolných materiálů.

Přečtěte si také:  Podlaha je důležitou částí obytného prostoru

Zvažte multifunkčnost stroje

Opravdu kvalitní mixér budete moci využívat k různým činnostem, a to nejen obyčejnému mixování potravin. Běžně se setkáte s mixéry s více nástavci, jako jsou například hnětací nebo šlehací metly. Dopředu se tedy informujte o tom, jakým vybavením vámi vybraný mixér disponuje.

Zaměřte se na cenu

Zaměřte se také na cenu mixéru, jež by se měla odvíjet zejména od toho, co od mixéru očekáváte. Pokud budete používat mixér pouze příležitostně, nemá smysl investovat do dražších modelů. Naopak pro přípravu náročnějších a složitějších pokrmů budete potřebovat kvalitnější a výkonnější zařízení, což se projeví i na jeho ceně.

Nakupujte pouze u ověřených výrobců

Posledním krokem je výběr výrobce. Jestliže se nechcete spálit, bude lepší, když se zaměříte pouze na ověřené a známé výrobce mixérů. Jedním z nich je i značka Braun, která má ve své nabídce nejen širokou nabídku různých modelů mixérů, ale i dalších zařízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *