Školní trička pro deváťáky: 5 tipů, které ocení rodiče i učitelé

Nejen učitelé, ale i rodiče dětí na základní škole by se zřejmě bez váhání podepsali pod to, že vybrat školní trička pro deváťáky není žádný med. Když už se mládež konečně shodne na motivu, začne se dohadovat ohledně textu. A jakmile je představa o výsledném potisku jakž takž jasná, ozve se někdo s novým nápadem a celý boj začíná nanovo. Mise „školní tričko“ však nekončí ani tehdy, když se děti konečně dohodnou. Pak totiž přicházejí na řadu dospělí, kteří se snaží najít kompromis mezi kvalitou, pohodlností a výhodnou cenou. Chcete vědět, jak se vyhnout problémům a co dělat, aby se z výběru školních triček nestala noční můra? Čtěte naše tipy.

Proč školní trička pro deváťáky pořídit?

Školní trička s potiskem byla dlouhou dobu výsadou absolventů středních škol. V poslední době jsou však stále oblíbenější i na základních nebo dokonce mateřských školách. Mimo to, že jde o pěknou připomínku do budoucna, mají třídní trička i další výhody. Ideální je nechat si je vyrobit dříve než na konci školního roku a aktivně je využívat. Perfektní jsou například na školu v přírodě nebo na výlety, kde se díky nim učitelé snadno dopočítají, zda jsou žáci všichni. Skvěle se hodí také jako jednotný dress code na školní focení. V neposlední řadě pak mohou být dobrým způsobem, jak využít peníze, které na konci roku zbyly v třídním fondu.

Tipy pro učitele i rodiče

Rozmyslete si, kdy dáte trička pro deváťáky vytisknout. Pokud chcete, aby si je děti společně užily, nečekejte až na konec školního roku.

Školní tričko s potiskem by mělo být v první řadě hezkou vzpomínkou na léta strávená v lavici. V případě, že se studenti nemohou dohodnout, jaký motiv zvolit, doporučte jim, ať se zamyslí nad tím, co je spojuje. Může to být vtipná hláška spolužáka, kterou třída vzala za vlastní, obrázek třídního maskota a nebo třeba symbol, který je typický přímo pro vaši školu.

Při výběru tiskárny na textil se obraťte na firmu, která vám ochotně poradí. Zorientovat se v sortimentu oblečení k potisku totiž není jen tak, a pokud chcete, aby třídní trička perfektně sedla celé třídě, informace od profíků pro vás budou k nezaplacení.

Než odešlete všechny materiály do tiskárny, minimálně dvakrát si je po sobě zkontrolujte. Zaměřte se hlavně na seznam jmen, který bývá umístěn na zadní straně trička. Díky tomu budete mít jistotu, že kvůli malé chybce nebudete muset tisknout všechna trička znova.

Na stránkách tiskárny si vyhledejte tabulku velikostí a řiďte se podle ní. Když nebudete číslování „střílet od pasu“, nehrozí, že hotová trička dětem nebudou sedět. Velikosti triček je ideální vyřešit na rodičovské schůzce či konzultacích, nejlépe tak, že je rodiče dětí vypíšou do jedné přehledné tabulky.

Nyní už víte, na co se při zařizování triček pro deváťáky zaměřit, aby výsledek dopadl přesně podle představ. Pusťte se do výběru nejlépe hned a inspirujte originálními motivy třídních triček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *