Pravidelným cvičením posílíte klouby a zlepšíte svoji kondici. Jaké cvičení je nejefektivnější?

Postupem času dochází k opotřebování kloubů a tím pádem i omezení našeho pohybu. Tomu se však dá částečně vyhnout, nebo alespoň oddálit. Základem je zdravý životní styl a také pravidelné cvičení, díky čemuž klouby posílíte a ochráníte před poraněním. Vybírat přitom můžete z celé řady aktivit, které lze provádět buď doma, nebo venku na čerstvém vzduchu.

K posílení kloubů stačí jakýkoliv pravidelný pohyb

Paradoxně k ochraně kloubů nejvíce napomáhá pravidelný pohyb, díky čemuž se dostatečně posílí a jsou tak i mnohem odolnější. V pokročilejším věku se můžete vyhnout zdravotním omezením či problémům s mobilitou. Běžně si přitom vystačíte prakticky s jakýmkoliv pohybem, a to i obyčejnou chůzí – důležité je, aby byla taková aktivita opravdu pravidelná.

Pro větší efektivitu je dobré pokusit se do aktivity zapojit celé tělo, čímž posílíte i svaly, a to především střet těla. Ideální je tedy na příklad chození s holemi Nordic walking, které se u nás těší obzvlášť velké oblibě. Během chůze tak používáte i hůlky, čímž rozpohybujete celé tělo – zároveň se jedná o skvělý způsob, jak shodit pár kilo navíc. Tento druh sportu je navíc vhodný i pro osoby s menším omezením v rámci pohybového aparátu.

Přečtěte si také:  Lyžování - sport i zábava

Nezapomínejte na posilování a pečlivé protahování

Tělo potřebuje nejen pravidelný pohyb, ale i posilování a protahování neboli stretching. Dobrou volbou jsou například základy jógy, s nimiž si poradí i úplní začátečnici. Do svého týdenního plánu však můžete zapojit i posilovací cviky či nějakou aerobní aktivitu.

Pokud chcete cvičit doma, budete potřebovat i pár pomůcek. Hodit se vám mohou například žebřiny na cvičení, které jsou opravdu univerzální a procvičíte pomocí nich celé tělo. Pořídit je lze s spolu s ostatními pomůckami lze na e-shopu 2sport.cz, kde narazíte na širokou škálu sportovního sortimentu od fitness až po outdoorové aktivity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *