Selen a jeho pomocníci – jakou úlohu hrají v našem organismu

Imunita jde se silným zdravím ruku v ruce. Ne vždy jí však poskytujeme dostatečné podmínky, aby mohla nerušeně sílit a vypořádávat se se všemi nástrahami, které před ni život předloží. Jste to, co jíte – staré známé přísloví nelže. I naše imunita potřebuje „jíst“ a to zejména nejrůznější vitamíny a minerály.

A jaké jsou ty nejdůležitější? U většiny z nás je to Beta-karoten, Vitamín C, Vitamín E, Zinek (Zn) a Selen (Se). Zajímá vás, co všechno ve vašem těle dokáží?

Silná pětka pro vaše zdraví

Selen (Se) přispívá v lidském organismu především k ochraně buněk před nepříjemnými dopady oxidativního stresu a podílí se i na normální funkci štítné žlázy a imunitního systému. A totéž platí i o spermatogenezi a stavu našich vlasů a nehtů.

Zdatně mu sekunduje i vitamín C, který kromě správné funkce imunitního systému pomáhá i se snížením míry únavy a vyčerpání. A pod palcem má rovněž tvorbu kolagenu, funkci chrupavek a krevních cév a podílí se i na zdraví našich dásní, kostí a zubů.

Do tohoto koktejlu je vhodné přidat i vitamín E jako primární antioxidant. Přirozeně přispívá k ochraně buněk našeho organismu před oxidací (chrání zejména mastné kyseliny buněčných membrán).

O naši krásu a zdraví se stará také beta-karoten jakožto provitamin vitamínu A, jenž v kombinaci se zinkem nahrává posílení imunitního systému. A zinek (Zn) samotný pak obsahují všechny doplňky stravy, které se starají o udržení normálního stavu nehtů, pokožky, vlasů a kostí, stejně jako normální hladiny testosteronu a plodnosti.

Účinní pomocníci v praktickém balení

Tuto „silnou pětku“ nabízí pěkně pohromadě například přípravek Sevicel od české společnosti Naturvita. Ta se zabývá především přírodními produkty bez obsahu umělých konzervantů, barviv, aromat a dalších nežádoucích látek (mimo jiné i lepku a laktózy).

Sevicel Plus tablety obsahují v denní dávce (1 tableta):

  • beta-karoten 4,8 mg/tbl
  • vitamín C 60 mg/tbl
  • vitamín E 20 mg/tbl
  • zinek (Zn) 15 mg/tbl
  • selen (Se) 50 µg/tbl

K dostání jsou za výhodné ceny například v e-shopu Gigalékárna.cz, kde seženete i další výrobky od Naturvity. Stačí se jen zaměřit na problémy, které vás aktuálně trápí a zvolit vhodného pomocníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *