Hledáte optimální podlahovou krytinu? Díky módním trendům se do hry vrací i ty dávno zapomenuté druhy

Podlaha tvoří základ jakékoliv místnosti. Jde o její funkční jádro, ovšem také o neopomenutelný dekorativní prvek. A právě proto je důležité umět jí správně vybrat. Záleží nejenom na materiálu, ale i na barvě.

Jak si vybrat vhodný druh podlahy

Aktuálně jsou v kurzu především vinylové podlahy a dřevěné podlahy, ale narazit lze i na parkety nebo na staré dobré plovoucí podlahy. Při výběru se vyplatí vzít v úvahu především prostor, do kterého je podlaha určena.

Například parkety Tábor od specialistů z Vmpodlahy.cz se skvělé hodí pro nejrůznější reprezentativní prostory, u kterých lze počítat s vyšším zatížením. Do kuchyně budou zase perfektní vinylové podlahy, které se snadno udržují. Ovšem je-li vám při vaření zima od nohou, pak bez obav vsaďte i na korek.

A co dřevěné podlahy? Ty se bez potíží uplatní téměř kdekoli – od obývacího pokoje, přes ložnici až po dětský pokojíček. Ovšem u malých dětí se vyplatí pořídit spíše plovoucí podlahy, které se snáze udržují a bývají odolnější vůči poškození. A pokud se přece jenom něco nepovede, snadno poškozený díl jednoduše vyměníte. V takovém případě rovněž nelze doporučit světlé barvy, z nichž mnohé skvrny jen tak neodstraníte. Ty se hodí snad jen pro případ, že je dětský pokoj opravdu malý (opticky ho totiž prosvětlí).

Přečtěte si také:  Delší koupací sezóna ve vašem bazénu bez vysokých účtů za energie

Naučte se správně kombinovat barvy se dřevem

Barevné preference jsou samozřejmě velmi individuální, přesto byste ale měli dodržovat několik pravidel. Borovicové dřevo se bude skvěle doplňovat se zelenou, oranžově zbarvené dřevo bude zase vypadat skvěle v kombinaci s modrou. Pokud má dřevo přírodní a neutrální tón, vsaďte na žlutou barvu, která ho vyzdvihne. Ostrých kontrastům byste se ale měli vyvarovat například v ložnici, kde by mohly narušovat harmonii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *