Při výběru nové hokejky se můžete splést na mnoha frontách
Obsah článku
Také si vzpomínáte na své dětství, kdy vám k prohánění puku po ledě stačil zahnutý klacek a brusle po starším sourozenci? Chcete-li hrát hokej dnes, pak už si s touto primitivní výbavou zcela jistě nevystačíte.
Ta správná hokejová výstroj je pro hru velmi důležitá, protože když si ji nepohlídáte, velmi rychle vás z hokejky rozbolí ruce, puk se bude chovat podle svých vlastních pravidel a o zážitku ze hry tak nemůže být ani řeč.
Na své si přijde začínající hráč i amatér
A vůbec nezáleží na tom, jak často se tomuto ledovému sportu věnujete. Přesně od tohoto faktoru se však odvíjí samotný výběr. Jinak totiž vypadají hokejky pro sváteční hráče a jinak pro profíky. Mohou být vyrobeny z kompozitu nebo dřeva. A v čem se liší?
Sázka na správný materiál má svá pravidla
Pokud si myslíte, že kompozitové hokejky již zcela nahradily ty dřevěné, pak nemáte pravdu. Dřevo se vám odvděčí zejména lepší výdrží, možností hry i na netradičním povrchu (asfalt, beton apod.) a a samozřejmě i přívětivějšími pořizovacími náklady. Je však tak těžší, hůře odolává vlhkosti a k mání bývají jen v omezeném počtu modelů.
A co kompozit? Potěší všechny, kdo dávají přednost nízké hmotnosti, díky gripové úpravě neklouže v rukou, nabídne lepší přenášení energie (z rukou na čepel) a nabídka tvrdosti a zahnutí čepelí je opravdu obrovská. Kompozitové hokejky jsou však dražší a o něco méně odolné (pro hru jinde než na ledě je rozhodně nedoporučujeme).
Když se řekne flex
Jakmile si uděláte jasno v materiálu, zaměřte se ještě na výběr hokejky podle věkové kategorie. K mání jsou tyto čtyři:
- Youth – Dětská (4 – 8 let),
- Junior (9 – 12 let),
- INT – Intermediate (13 – 16 let),
- Senior (16 +).
A zapomenout nesmíte ani na flex, co je vlastně tvrdost hokejky. Pro začátečníky je vhodné rozmezí 85-95, později si sami přijdete na to, co vám vyhovuje ze všeho nejvíce. A nezapomeňte ani na kvalitní hokejové helmy a další nezbytnosti. Vše na jednom místě seženete v e-shopu Bauerhockey.cz.