Mýty o zubních implantátech, kterým možná stále ještě věříte

Ztráta jednoho zubu rozhodně není nijak zdraví ohrožující. Ovšem na kráse vám zrovna nepřidá, a to ani když jde o méně viditelný zub, jako je například zadní stolička. Pokud vás tento problém také trápí, podívejte se na to, kam se dnes posunuly hranice kvalitních implantátů.

Díky moderním technologiím a postupům si je totiž mohou dopřát i pacienti, kteří by na ně ještě před pár lety nedosáhli. A patřit mezi ně můžete i vy.

Malé množství kosti už není překážkou

Když se řekne zubní implantát, nejspíš vás ihned napadne titanový šroub s bílou zubní korunkou, zaváděný do kosti. V případě dlouhotrvajícího zánětu dásní (jež vede ke ztrátě zubů nejčastěji) však často ustupuje i kostní tkáň  a posléze jí pro nový „kořen zubu“ nemusí být dost.

Profesionální zubní ordinace si však s tímto problémem snadno poradí. A to za pomoci techniky implantace kosti (může jít o vaši vlastní nebo speciální biokompatibilní materiál). Cesta k novému zubu je sice trochu delší, ale o to efektivnější

Zubní implantáty se hodí i pro větší zákroky

Pravidlo jednoho umělého zubu v řadě zdravých už je také překonané. Dnes se zubní implantáty používají v mnohem širším záběru. Lze z nich vytvořit klidně celý nový umělý chrup (jež však od toho skutečného na první pohled nepoznáte). A velmi často také slouží jako „kotva“ pro budoucí zubní můstek. Ani lidé se ztrátou většiny chrupu se tedy nemusí spokojit jen s nasazovací protézou.

Přečtěte si také:  Jak vybrat saunu o které jste vždy snili?

Péče o implantáty se podobá běžné hygieně zubů

A nemusíte mít ani strach, že by vám nově získané zuby po několika letech vypadaly. Kvalitní zapuštění do kosti i zdravé dásně v jejich okolí se o jejich stabilitu postarají. Musíte si však být jistí tím, že si svá ústa opravdu čistíte správně. V začátcích vám může pomoci dentální hygiena.

Nejlepší je domluvit si všechny tyto služby na jednom místě a od jednoho odborného týmu. A kde? Třeba na Astella.cz. Stačí jen vyplnit poptávkový formulář nebo přímo zavolat a objednat se.

Mýty o zubních implantátech, kterým možná stále ještě věříte