Potřebujete povzbudit své gastropodnikání? Pořiďte si ten správný gril na kuřata

Jen máloco nás dokáže nalákat ke stánku s rychlým občerstvením právě tak, jako vůně čerstvě grilovaného kuřete. Leckdy však poté obchodníci nestíhají uspokojovat poptávky, takže jejich zákazníci musí na další várku čekat neúměrně dlouho. A to je samozřejmě mnohdy vyžene ke konkurenci.

A jak se proti něčemu takovému pojistit? Jednoduše tím, že si pořídíte ten správný gril na kuřata. Jednotlivé typy se od sebe totiž liší v mnoha ohledech.

Znáte jen ten vertikální? To je zásadní chyba

Najdete ho snad v každé domácnosti, v níž holdují grilované drůbeži nebo gyrosu. Dokáže rovnoměrně propéct jakékoli svěřené maso. Obvykle bývá na elektřinu, takže ho stačí jen zapojit do zásuvky a grilovat. Většina lepších modelů vám pak umožní nastavit i požadovanou teplotu – a všechno ostatní už můžete nechat na přístroji. Postará se o otáčení i vytvoření křupavé kůrčičky. Bohužel tyto modely jen zřídkakdy zvládnou více než tři kusy drůbeže, a to je rozhodně pro potřeby bistra nebo jiného gastronomického provozu nedostačující.

Jak poznat profesionální grily? Orientujte se nejenom podle počtu míst pro drůbež

Množství je samozřejmě velmi důležité, nikdy by však nemělo jít na úkor kvality. Nezáleží na tom, zda u vás v provozovně skončí plynový nebo elektrický gril na kuřata. Vždy si ho vyberte podle těch správných parametrů. A jaké to jsou?

Konstrukce by měla být vždy zhotovena z nerezové oceli (anebo z vhodného kovu, pokrytého navíc ochranným smaltováním). Bude-li váš gril venku, zohledněte u materiálů i toto. A co rožeň? Abyste s grilováním neměli více práce, než je třeba, volte vždy ten z chromu nebo nerezové oceli. Na nich se totiž žádné kousky masa nepřipékají, navíc jsou opravdu odolné a snadno se čistí.

Přečtěte si také:  Jak udělat mandlovou mouku

Náš tip: na kvalitním rožni nemusíte připravovat jen kuřata. Skvěle se hodí i na gyros, kýtu nebo třeba různé druhy zeleniny. Hlídat si musíte jen dobu použití a nastavenou teplotu.

Ptejte se na i na údržbu

Nejlepší vizitkou jakékoliv občerstvení je kromě dobrého jídla také čistota. Ptejte se proto po grilech, u nichž nebudete mít v tomto ohledu příliš práce. V zásadě byste si měli vystačit pouze s navlhčenou textilií. Jakmile gril vychladne, jednoduše všechny nečistoty setřete. Vyžaduje-li výrobce pravidelné používání chemických preparátů, pak pravděpodobně kvalitám svých materiálů příliš nevěří. Každopádně agresivní čistící prostředky jsou z čištění vyloučeny vždy, mohly by gril poškodit.

Pamatujte také na to, že o něco málo rychleji se zanáší plynový gril na kuřata. Plyn je totiž sám o sobě mastný. A kde si tohle vybavení pořídit? Pomůže vám specializovaný e-shop atfornax.cz. Tady si díky pestré nabídce grilů a dalšího příslušenství zaručeně vyberete. A zkušení provozovatelé vám navíc vždy ochotně poradí.

Steak Barbecue Bbq Meat Grill - ka_re / Pixabay
Potřebujete povzbudit své gastropodnikání? Pořiďte si ten správný gril na kuřata

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *