Objevte výhody lycrového oblečení

Když mluvíme o lycrovém oblečení, máme tím na mysli elastan, který pod obchodní značkou Lycra® vyrábí od roku 2004 firma Invista. Lycrové vlákno obsahuje více než 85 % polyuretanu, jeho elastičnost je založena na chemickém spojení velmi tuhého urethanu a amorfním polyesterem. Jednotlivá vlákna jsou slepena dohromady a roztažnost dosahuje až osminásobku délky, což je při tažné pevnosti 12 cN/tex úctyhodná hodnota.

Objevte výhody lycrového oblečení
Objevte výhody lycrového oblečení

Druhá kůže

Téměř ve všech výsledných výrobcích je lycra smíchána s jinou tkaninou a vytváří tak prakticky druhou kůži, protože je přiléhavá. Díky tomu sedí lycrové oblečení i lidem s atypickou postavou. Lycra se dokonale přizpůsobí vašemu tělu, aniž by omezovala pohyb a to je něco, co oceníte nejen při běžném nošení, ale především při sportovních aktivitách. Především díky tomu je lycrové oblečení hojně využíváno při výrobě kompresních oděvů a nalézá tak využití při potápění a plavání. Vyzdvihnout musíme i prodyšnost a pohodlnost tohoto materiálu, který si v oděvním průmyslu ukrajuje stále větší podíl. Doložitelně také snižuje riziko infekcí a účinně chrání před velkými dávkami UV záření.

Přečtěte si také:  Poptáváte revize a opravy v rámci stavební techniky? Víme, kam se obrátit

Mimo sport samozřejmě najdete lycrová vlákna i v topech, džínách nebo šatech, které jsou určeny ke každodennímu nošení. Jak jsme si uvedli, největší výhodou lycrového oblečení je jeho přiléhavost a roztažnost, jenže právě přiléhavost je zároveň jedinou nevýhodou, kterou oblečení s tímto vláknem má. Protože na vás prozradí úplně všechno, každá křivka vaší postavy, včetně těch nelichotivých, bude zvýrazněna.

Zcela zbytečná je obava z lycry, která plyne z toho, že se jedná o umělé vlákno, žádné negativní účinky na lidské tělo nebyly prokázány a přírodní vlákna prozatím nedokáží nahrazovat vlastnosti, které lycra nabízí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *