Jak vybrat obývací stěnu?

Obývací pokoj je místem, kde trávíme nejvíce volného času, ať už sami, s rodinou či s přáteli. Každý domov má tuto centrální místnost a je jedno, jestli se nachází v domě nebo v malém bytě. Jak jej ale zařídit? Jelikož vedle správné sedací soupravy musí být i obývací stěna, která prostor vyplňuje. Už neplatí to, co kdysi. Obývací sety nábytku jsou vzdušnější a elegantnější oproti robustním sestavám dob minulých. Společně se zaměříme na to, jak vybrat tu vaši jedinou v obsáhlé internetové nabídce.

1. Dle prostoru

Jelikož výběr je podřízen prostoru. Pokud zařizujete nový prostor nebo jste se rozhodli předělat svůj dosavadní obývací pokoj, důkladně si přeměřte místo, kam budete nový nábytek doplňovat. Pokud máte k dispozici pouze menší prostor, nezoufejte! Malé obývací stěny jsou navrhovány tak, aby splnily praktický účel a zároveň nezabraly moc místa. Obvykle obsahují televizní stolek, polici a vitrínu či komodu. Popřípadě i konferenční stolek.

Jestliže máte obývací pokoj větších, či dokonce velkých rozměrů a chcete, aby celý prostor působil celistvě, zaměřte se na obývací sestavy a stěny. U sestav se jedná vždy o kolekci systémového nábytku, který je zhotoven ve stejném dekoru a nabízí Vám mnoho jednotlivých elementů. Nemusíte se bát velkých obývacích stěn, jelikož jsou dnes řešeny takovým způsobem, aby prostor přirozeně dýchal.

Samozřejmě je televizní obrazovka centrálním bodem, dle kterého se musíte řídit! Proto si dávejte pozor na nosnost televizních stolků, které při svém výběru zvažujete.

Přečtěte si také:  Využijte u sebe doma každý kout díky vestavěným skříním

2. Podle toho, jestli je nábytek závěsný či stojací

Závěsný či stojací? Obývací stěny mají obvykle část závěsnou (závěsné vitríny, police,..) a část stojací (televizní stolek,komoda,..). V nabídce jsou ale také celé závěsné sestavy. V takovém případě se zamyslete, na jakou stěnu bude nábytek přišroubován, jelikož jej musí udržet. Také se znovu zaměřte na nosnost části nábytku, kam budeme umisťovat televizi, jelikož bude menší než u televizního stolku, který stojí pevně na zemi.

Stojací nábytek je jistota, která neomrzí. Pokud ale hledáte něco výjimečného, zaměřte se na nábytek na nožkách, který vám dodá onen jedinečný design. Navíc se takový nábytek doporučuje i do menších prostorů, jelikož jde vidět podlahy, což místnost opticky zvětšuje.

3. Dle ceny

Bojíte se, že za tolik nábytku dáte nemalou částku peněz? Toho se bát nemusíte, vybírejte levné obývací stěny, které jsou cenově dostupné a udělají mnoho parády! Pokud si ale nevyberete, zaměřte se na sety nábytku do obývacího pokoje, které mají výhodnější cenu, než kdybyste kupovali jednotlivé komponenty.

Zaměřte se pořádně na svůj výběr, jelikož vám musí vaše volba sedět jako ulitá. Pamatujte na začátek článku, v obývacím pokoji budete každý den. Nábytek vám zkrátka musí dělat každodenní radost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *