Rybářské vybavení na dravce a rady k výběru

Nespokojíte se při čekání u vody jen tak s nějakým kapříkem, ale raději cílíte třeba na štiky nebo okouny? Pak se neobejdete bez těch správných rybářských pomocníků. Na co určitě nezapomenout a čím se řídit při výběru?

Pokud víte, jak na to, není lov dravců o nic náročnější než jiné druhy rybaření. A začít bychom měli  u toho správného prutu.

Aby ryba dobře zabrala

Když se řekne pruty na dravce, máme na mysli zejména ty s tzv. parabolickou akcí. Ta se stará o to, aby vás z rovnováhy nevyvedly otřesy, jež se při vytahování ryby z vody běžně vyskytují. Brání nečekanému přetržení vlasce a samozřejmě trochu šetří i vaši fyzičku. Ne každý boj s rybou vás totiž musí nutně vyřadit na několik dalších dní z vodních radovánek.

Chtějte monofil, který se s hmotností vejde do tří kilogramů. Celou sestavu tak díky němu můžete sestavit tak, že dravce uvidíte už v okamžiku, kdy poprvé zabere. Nedáte mu tak prakticky žádný čas na vzpamatování se a zápas s ním bude o to jednodušší.

A co si vybrat dál?

Pevné navijáky na dravce jsou opravdu důležité, ovšem zapomínat bychom neměli ani na návazce s háčkem. S sebou si berte ty delší (délka by měla přesahovat 30 cm). A dbejte na to, aby byly opravdu pevné a ostré. Pokud se ryba dobře nezasekne, je vše během pár chvil ztraceno.

Přečtěte si také:  RC modely, to nejsou jenom auta, vrtulníky a lodě!

Ovšem návazce nejsou právě pomůckou, která by se dala „hodit“ do jakékoli kapsy. Nechcete, aby se zamotaly a zároveň potřebujete, aby se daly rychle vyměnit. A to zvláště, pokud se účastníte nějakých rybářský závodů. Dobrou zprávou je, že je můžete nakupovat podle toho, jaké ryby nejčastěji lovíte, ale i podle mnoha dalších kritérií. A do stejných skupin se dělí i praktická pouzdra, určená k uchování těchto šikovných pomůcek. Bez nich si můžete své nádobíčko poškodit už při cestě k vodě.

A kde se podívat po kvalitní výbavě? Naším doporučením jsou výhodné ceny a široká nabídka na specializovaném e-shopu Azfishing.cz.

Jeden myslel na “Rybářské vybavení na dravce a rady k výběru

  • 21. 10. 2022 (20:51)
    Trvalý odkaz

    Jak najít automaty online o peníze, to je otázka. Odpovědi jsem našla na tomto webu a jsem moc ráda, že jsem na odkaz narazila. Důvěryhodné a zajímavé informace

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *