Že LED osvětlení nepatří do ložnice? Pokud tomuto mýtu věříte, pak neznáte nejnovější trendy

Pokud jste se už někdy zajímali o výběr úsporných svítidel, pak jste se dost možná již setkali s názorem, že LED světla do ložnice nepatří. Ovšem díky moderním technologiím to už dávno není pravda

Faktem zůstává, že LED osvětlení může mít různou barvu bílého světla a není tedy problém vybrat to, které vám bude po všech stránkách vyhovovat.

Pořiďte si LED i do ložnice

Světlo, které nás obklopuje, má tři složky – jde o takzvané RGB, což je červená, zelená a modrá. A čím větší podíl modré složky je ve hře, tím lépe se takové světlo hodí do míst, kde potřebujeme podpořit koncentraci na činnost. Značně totiž připomíná světlo denní. Jde o osvětlení vhodné zejména do pracovny, fitka či do kuchyně.

Ovšem moderní svítidla umí modrou složku v případě potřeby také potlačit. Jde o svítidla s takzvanou funkcí CCT, která umožňuje teplotu barvy světla během několika vteřin změnit. A pokud to uděláme, podpoříme i naše biorytmy. Skvěle je to vysvětleno třeba ve videu AULIX – LED světla i do ložnice.

Přečtěte si také:  Kvalitní průmyslové značení vám zajistí efektivní skladování zboží. Investovat můžete nejen do tiskáren, ale i laseru

Proč je negativně vnímáno právě modré světlo

Modré světlo totiž v našem organismu potlačuje tvorbu únavového alias spánkového hormonu melatoninu. To může vyústit v problémy se spánkem a další obtíže. A proto není nikdy světlo s vysokým podílem modré složky vhodné používat ve večerních hodinách. A to ani ve chvíli, kdy si v ložnici chceme například číst.

A jak barvu světla změnit, pokud chceme mít nad postelí jen jedno centrální svítidlo? Je to opravdu jednoduché. Funkce změny barvy světla je totiž u mnoha moderních modelů již běžně dostupná. V takovém případě je buď integrovaná (mění se pohybem ruky, tlačítkem, přes dálkové ovládání apod.) anebo  lze změnu provést bez jakékoliv námahy přes chytrá zařízení, tedy obvykle přes aplikaci. Chcete také poradit se světelnou atmosférou v domě nebo toužíte po skutečných novinkách v oblasti svítidel? Pak za miřte za odborníky do AULIX lighting Obchod.aulix.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *