Výhodou indukce je především rychlá příprava jídla

Trávíte v kuchyni poměrně velké množství času a byli byste rádi, kdyby se to pozitivně odrazilo i na jídlech, která ji opouštějí? Možná to nevíte, ale leckdy sami sebe zdržujeme jednoduše tím, že používáme jen málo výkonné vybavení.

Příkladem jsou klasické sporáky se sklokeramickou deskou. Té totiž nějakou dobu trvá, než se zahřeje. A teprve poté je schopná předat získané teplo dnu nádoby, kterou na ni postavíte. Na ohřátí vody na knedlíky nebo jakýkoli jiný úkon tak budete čekat neúměrně dlouho. Ovšem indukce je v tomto jejím pravým opakem.

Je dražší, milovníkům dobrého jídla se vyplatí

Nebudeme vám lhát – indukční desky patří v obchodech mezi to nejdražší vybavení kuchyně vůbec. Takže pokud se u sporáku vyskytujete jen občas, nejspíše si vystačíte s něčím levnějším. Jestliže však pravidelně připravujete jídlo pro celou rodinu a chtěli byste, aby si zachovalo maximum vitamínů a minerálů, je pro vás indukce jako stvořená.

Její princip je totiž jednoduchý. Na jejím počátku stojí měděný drát, který perfektně převádí teplo pouze tam, kde má – tedy ke dnu hrnce nebo pánve. Neobtěžuje se prohříváním okolních povrchů. Vedlejším efektem této metody vaření je tedy fakt, že je vaše varná deska vždy studená. Nemůžete se tak o ni popálit ani vy, ani vaše děti nebo domácí mazlíčci.

Ušetříte – anebo také ne

Celý proces je tedy mnohem efektivnější než klasický ohřev. Každý pokrm tak vykouzlíte mnohem rychleji a jako bonus ušetříte i za spotřebovanou energii. Ovšem mluvíme-li o výhodách indukce, měli bychom zmínit i její nevýhody. Dokáže vám totiž uvařit pouze v hrncích, které mají magnetické dno.

Nejčastěji to bývají ty s litinovým dnem, avšak čas od času bude tato metoda „fungovat“ i na smalt. Ověříte si to snadno – k hrnci stačí přiložit magnet. Jestliže odpadne, budete muset investovat nejenom do nové varné desky, ale i do nového nádobí. V delším časovém horizontu se vám to však rozhodně vyplatí. A to tím spíše, pokud vše potřebné pořídíte na stránkách Okay.cz za výhodné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *